Ligue 1 2022/2023 – spadkowicze, dół tabeli

Wojciech Sikora

02 czerwca 2023

Nantes

Kilka drużyn w Ligue 1, od początku rundy wiosennej nieuchronnie zbliżało się do strefy spadkowej. Część jednak zareagowała świetnie i w obliczu spadku, potrafili się zmobilizować. Poza trzema pewnymi drużynami do spadku, wciąż jest jeszcze jedno miejsce, które zajmie Nantes bądź Auxerre. Sprawdź jak wyglądały losy dolnej części tabeli Ligue 1, w ostatnim czasie.

Jak wyglądała pierwsza część sezonu w dole tabeli?

Przed przerwą na Mistrzostwa Świata rozegrano zaledwie piętnaście kolejek i przerwa między rundami trwała od listopada do stycznia roku 2023.  Wtedy ostatnie trzy miejsca tabeli okupowały kolejno Ajaccio, Strasbourg i Angers. Ostatni w tabeli mieli zaledwie osiem punktów przed powrotem rozgrywek.

Nieco wyżej znalazło się Auxerre i Brest. Z drugiej części tabeli najpewniejsze utrzymania było Reims, które zajmowało wtedy 11. miejsce

Jak wyglądał przebieg sezonu od początku tego roku?

Od stycznia więc rozpoczęła się, dla końcówki tabeli, walka o utrzymanie. Najlepiej z tych opresji poradził sobie Strasbourg, który ma już pewne utrzymanie. 

Na dół tabeli zsunął się Troyes, które wraz z Angers i Ajaccio mają już pewny spadek na ten moment. Zostało ostatnie miejsce, które może być obstawione tylko przez jedną drużynę. 

Kto z zagrożonych pożegna się z Ligue 1 po sezonie 2022/2023?

Poza pewnymi trzema ekipami do spadku, wciąż pozostaje, czwarte nieobstawione miejsce. Aktualnie zajmuje je Nantes, które miało wybitnie złą końcówkę sezonu. Teraz by się utrzymać potrzebują zwycięstwa i potknięcia drugiego. Zmierzą się z Angers, które zajmuje obecnie ostatnią lokatę.

Auxerre nie może sobie w tym pojedynku pozwolić nawet na remis, bowiem wtedy wygrana Nantes z Angers, sprawi że spadną. Dla nich zadanie jest o tyle trudne, że grają z drugą drużyną tabeli i tak naprawdę od ich podejścia zależeć będzie przebieg tego meczu.

2.87

AUXERRE WYGRA

betfan

Transmisja, zapowiedzi, typy na ostatnią kolejkę sezonu 2022/2023:

Wszystkie zapowiedzi i typy na ostatnią kolejkę Ligue 1 znajdziecie >>>TUTAJ<<<. Mecze będzie można śledzić na kanałach ELeven Sports i CANAL+.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy