Ligue 1: mistrz rozgromiony, asysta Frankowskiego

Za nami 2. kolejka Ligue 1. Doszło w niej do kilku sensacyjnych rozstrzygnięć. Liderem ligi francuskiej jest jak na razie Angers. Niestety nie doczekaliśmy się debiutu Messiego.

Ligue 1: Lille – Nicea 0:4

Lille już w poprzedniej kolejce miało duże problemy, ale dzięki czerwonej kartce i dobrej postawie Yilmaza udało się uratować remis. Mistrz Francji nie miał jednak już tyle szczęścia w starciu z Niceą. Już w pierwszej minucie gola strzelił Kasper Dolberg, a chwilę później prowadzenie podwyższył Hicham Boudaoui.

Sytuacja Lille była bardzo słaba. Gospodarze z trudem stwarzali sobie sytuacje, z których i tak nic nie wynikało. Na domiar złego, bramkę do szatni zdobyli goście. W doliczonym czasie gry rzut karny zamienił na gola Gouiri. W 64. minucie dublet skompletował Dolberg. Tego osiągnięcia pozazdrościł mu Gouiri, ale młody napastnik przy swojej drugiej bramce był na spalonym.

Ligue 1: PSG – Strasbourg

Niestety nie sprawdziły się spekulacje i w meczu nie zadebiutował Leo Messi. Przed pierwszym gwizdkiem Paris Saint-Germain zaprezentowało wszystkie swoje letnie nabytki. Przypomnijmy, że paryżanie zakontraktowali tego lata Hakimiego, Wijnalduma, Donnarummę, Ramosa oraz Messiego.

Już na samym początku meczu dobrą główką popisał się Icardi. Argentyńczyk w trzeciej minucie pokonał golkipera rywali. Nieco później Ludovic Ajorque zanotował trafienie samobójcze, a dezorientacje rywali wykorzystało Paris Saint-Germain, które błyskawicznie za sprawą Draxlera wyszło na trzybramkowe prowadzenie.

Na początku drugiej połowy za grę wziął się Strasbourg. Najpierw gola głową zdobył Gameiro, a w 64. minucie Ajorque pokonał Navasa i przewaga PSG stopniała do jednej bramki.

Paryżanie kontrolowali jednak sytuację boiskową, a w 86. minucie Pablo Sarabia po skutecznym dryblingu i podaniu Mbappe ustalił końcowy rezultat na 4:2.

Ligue 1: Lens – Saint Etienne

W niedzielę kolejną szansę na grę miał Przemysław Frankowski. Polak rozpoczął jednak spotkanie na ławce rezerwowych. Saint Etienne błyskawicznie objęło prowadzenie po serii błędów w defensywie gospodarzy. Lens próbowało odrabiać wynik, ale przez długi czas nie potrafił stworzyć sobie groźnej sytuacji. Dopiero w 36. minucie dośrodkowanie Claussa wykorzystał Ganago.

Saint Etienne ponownie wyszło na prowadzenie w 52. minucie. Bouanga wbiegł wtedy w pole karne i mocnym uderzeniem w stronę bliższego słupka pokonał bramkarza. W 71. minucie na boisku pojawił się Frankowski i była to bardzo dobra zmiana, gdyż Polak chwilę później popisał się asystą. Podanie Przemka wykorzystał Fofana, który ustalił końcowy rezultat na 2:2.

Ligue 1: wyniki 2. kolejki

W drugiej kolejce nie obyło się bez sensacji. Lille zostało rozgromione przez Niceę, Lorient ograło Monaco, a Lyon wysoko przegrał z Angers.

Ligue 1: tabela po 2. kolejce

Liderem Ligue 1 po drugiej kolejce jest Angers. Na drugim miejscu plasuje się beniaminek – Clermont, a podium zamyka PSG. Są to jedyne trzy zespoły, które dotychczas zdobyły komplet punktów.

Tabela Ligue 1:

Ligue 1: klasyfikacja strzelców po 2. kolejce

Klasyfikacja strzelców po 2. kolejce jeszcze się nie wyklarowała, wciąż nie mamy jednego lidera.