Ligue 1: debiutancki gol Messiego, przerwany mecz w Lyonie

14. kolejek – tyle musieli czekać kibice na debiutancki gol Messiego w Ligue 1. Ponadto w związku ze skandalicznym zachowaniem jednego z pseudokibiców, przerwano mecz Lyon – Marsylia. Zapraszam na podsumowanie minionego weekendu w Ligue 1.

Ligue 1: Monaco – Lille 2:2

Pierwsze spotkanie 14. kolejki było niezwykle ciekawe. Jeden z najlepszych klubów we Francji – Monaco, podejmowało mistrza – Lille. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla obrońców tytułu. Jonathan David po dziewięciu minutach miał skompletowany dublet. Gospodarze przed przerwą zdołali jeszcze złapać kontakt. W drugiej połowie sytuacja Monaco się skomplikowała. W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Pavlovic. Mimo to wynik meczu na 2:2 zdołał ustalić Wissam Ben-Yedder.

Ligue 1: PSG – Nantes 3:1

Po pierwszych minutach wydawało się, że PSG odniesie kolejne łatwe ligowe zwycięstwo. Już w drugiej minucie golkipera rywali pokonał bowiem jeden z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia – Kylian Mbappe. Do przerwy, mimo kilku szans, gospodarze nie potrafili podwyższyć prowadzenia. W trakcie drugiej połowie sytuacja paryżan nieco się skomplikowała. W 65. minucie Navas wyszedł z bramki, aby powstrzymać rywala, ale bezpardonowo staranował Blasa, za co otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę później Nantes zdołało wyrównać. PSG wzięło się jednak w garść. W 81. minucie bardzo niefortunnie interweniował Appiah. Francuz chciał zablokować podanie Messiego, a strzelił niezwykłej urody samobója. Wynik rywalizacji na 3:1 ustalił w 87. minucie Lionel Messi. Dla legendarnego Argentyńczyka jest to pierwsza bramka w Ligue 1.

Ligue 1: Brest – Lens 4:0

Brest nie dało żadnych szans Lens, które przed 14. kolejką było wiceliderem Ligue 1. W wyjściowym składzie gości znalazł się Przemysław Frankowski. Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w trzeciej minucie do siatki trafił Mounie. Dziesięć minut później prowadzenie podwyższył Chardonnet. Nie był to koniec złych informacji dla Lens. W 33. minucie gola na 3:0 strzelił Faivre. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Jeremy Le Douaron.

Lyon – Marsylia (mecz przerwany)

Spotkanie Lyonu z Marsylią zostało przerwane z powodu tego, że Dimitri Payet został trafiony butelką w głowę. Została ona rzucona przez jednego z pseudokibiców i arbiter zdecydował się przerwać spotkanie.

Ligue 1: tabela po 14. kolejce

Liderem Ligue 1 jest oczywiście PSG. Paryżanie mają aż 11 punktów przewagi nad Niceą, a 12 nad Rennes. Na czwarte miejsce spadło Lens, które do lidera traci już 13 oczek.

Ligue 1: klasyfikacja strzelców po 14. kolejce

Dosyć nieoczekiwanie liderem klasyfikacji strzelców jest Jonathan David. Młody Kanadyjczyk ma na koncie aż 10 bramek. Osiem trafień mają na koncie Laborde oraz Gouiri. Natomiast po siedem goli strzelili Mbappe, Bayo, Ben Yedder, Delort, Diallo, Khazri.