Pobierz aplikację betfan na telefon
Liga Narodów Siatkarek: Polska – Belgia, zapowiedź, typ 18.06
Liga Narodów Siatkarek w weekend zakończy zmagania na Filipinach. Polki zagrają bardzo ważny mecz z Belgijkami, który może okazać się kluczowy w walce o ćwierćfinał. Polska ze zmiennym szczęściem radzi sobie w drugim turnieju tej edycji Ligi Narodów. Przegrały 0:3 z Japonią i USA, pokonały natomiast Tajlandię 3:2. Ewentualna wygrana z Belgią przedłuży szanse na grę w najlepszej „8”, porażka mocno pokrzyżuje plany i spowoduje, że awans będzie trudny do zrealizowania.  

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Liga Narodów Siatkarek: Polska – Belgia (18.06. godz. 09:00) – zapowiedź 

Polki po siedmiu meczach mają na koncie cztery zwycięstwa i trzy porażki. Biało-czerwone wygrały 3:1 z Kanadą, 3:0 z Koreą Południową i 3:2 z Niemcami oraz Tajlandią. Przegrały tylko z drużynami ze ścisłego topu, czyli Brazylią, Japonią i Stanami Zjednoczonymi. Wszystkie te starcie Polki kończyły wynikiem 0:3.

Belgijki to jedna z najgorszych ekip w tym sezonie. Wygrały tylko jeden z sześciu meczów i z dwoma punktami na koncie, wyprzedzają tylko Koreę Południową, Holandię i Bułgarię. Belgijki wygrały 3:2 z Tajlandią i stąd zdobyte dwa punkty. Pozostałe pięć meczów nie dało im żadnego oczka, a mierzyły się z Serbią, Włochami, Turcją, Chinami i Kanadą. Polki i Belgijki są w grupie pretendentów do udziału w Lidze Narodów, więc obie walczą o utrzymanie w najwyższej lidze. Oprócz nich są tam też Kanada i Dominikana. Obecnie najsłabszą z tych drużyn jest właśnie Belgia, która do Polek traci już osiem punktów.

Liga Narodów Siatkarek: Polska – Belgia (18.06. godz. 09:00) – bezpośrednie mecze

Mecze Polek z Belgijkami w ostatnich latach były wyrównane, ale na korzyść rywalek. Rok temu w Lidze Narodów spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 po ciekawym widowisku. Takim samym wynikiem zakończyło się starcie podczas mistrzostw Europy w 2019 roku. Tam po dramatycznym meczu ponownie górą były Belgijki 3:2, a w tie-breaku wygrały 17:15. Przed tymi dwoma porażkami Polki notowały serię pięciu zwycięstw z rzędu i w sobotę mogą wrócić na tę ścieżkę.

Liga Narodów Siatkarek: Polska – Belgia (18.06. godz. 09:00) – typ

1.46

WYGRANA POLSKA

betfan

 

Mimo dwóch porażek z rzędu w bezpośrednich meczach, uważam, że w tym sezonie Polki grają lepiej od Belgijek i powinny poradzić sobie z rywalkami. Spotkanie może mieć ogromne znaczenie w kontekście awansu do ćwierćfinału, więc biało-czerwone muszą zrobić wszystko, żeby wygrać najlepiej, gdyby się to udało za 3 punkty.

Liga Narodów Siatkarek: Polska – Belgia (18.06. godz. 09:00) – transmisja 

Mecz Polek z Belgijkami rozpocznie się w sobotę 18 czerwca o godzinie 09:00. Transmisja z tych pojedynków będzie dostępna na kanałach Polsat Sport i TVP Sport.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!