Liga Narodów: Polska liderem po sześciu meczach

Za nami 6 spotkań w Lidze Narodów. Do końca jeszcze daleko, ale jak dotąd to Polska zajmuje pierwsze miejsce w tabeli premiowane awansem do fazy play-off.

Liga Narodów: Trzy zwycięstwa Polaków w miniony weekend

W poprzedni weekend reprezentacji Polski w siatkówce rozegrała 3 spotkania w ramach Ligi Narodów i straciła zaledwie jednego seta w tych meczach. Na początek pewnie ograliśmy Australię 3:0. Kolejnego dnia Biało-Czerwonych czekało już cięższe starcie z USA. Spotkanie było o wiele bardziej wymagające, jednak Polakom również udało się wygrać 3:0. Na koniec minionego weekendu pojedynek z Rosją, który Biało-Czerwoni również rozstrzygnęli na swoją korzyść. Po bardzo słabym pierwszym secie przegranym 21-25, Polacy odmienili swoją grę i nie pozostawili żadnych złudzeń, kto jest faworytem Ligi Narodów oraz zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Ostatecznie wygraliśmy z Rosjanami 3:1 w setach.

Liga Narodów: Hitowy mecz z Brazylią

Przed nami kolejne 3 mecze z udziałem Polaków. Na początek w środę Biało-Czerwonych czeka rywalizacja z Bułgarią, w której będziemy zdecydowanym faworytem. Podobnie będzie dzień później w starciu z Holandią, która wygrała jak dotąd tylko jedno spotkanie. W piątek z kolei czeka nas prawdziwy bój z mistrzami olimpijskimi, czyli Brazylijczykami. Kibice siatkówki z całego świata zacierają ręce na ten pojedynek, ponieważ zarówno Polska, jak i Brazylia w tabeli Ligi Narodów mają po 15 punktów po 6 meczach. Czekają nas ogromne emocje.

Plan transmisji najbliższych 3 meczów Polaków w Lidze Narodów:

9 czerwca (18:00): Polska – Bułgaria (transmisja w TVP 2, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)
10 czerwca (21:00): Polska – Holandia (transmisja TVP 1, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)
11 czerwca (21:00): Polska – Brazylia (transmisja w TVP 2, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)

LIGA NARODÓW: KADRA POLSKI

Vital Heynen ostatecznie okroił skład do 18 zawodników, którzy zagrają w rozgrywkach Ligi Narodów we włoskim Rimini.

Kadra Biało-Czerwonych na Ligę Narodów 2021:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz
środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Norbert Huber
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk

5 czerwca: Rosja – Polska 1:3
9 czerwca: Polska – Bułgaria (środa, 18.00)
10 czerwca: Polska – Holandia (czwartek, 21.00)
11 czerwca: Polska – Brazylia (piątek, 21.00)
15 czerwca: Kanada – Polska (wtorek, 18.00)
16 czerwca: Japonia – Polska (środa, 15.00)
17 czerwca: Niemcy – Polska (czwartek, 21.00)
21 czerwca: Polska – Argentyna (poniedziałek, 19.30)
22 czerwca: Iran – Polska (wtorek, 15.00)
23 czerwca: Francja – Polska (środa, 15.00).

Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, reprezentacja Polski weźmie jeszcze udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który obędzie się w dniach 9-11 lipca.