Pobierz aplikację betfan na telefon
Liga Narodów: Polska – Korea Południowa, zapowiedź, typ
Liga Narodów Kobiet na razie jest dla Polek całkiem udana. Wygrały one pewnie z Kanadą 3:1, chociaż gra w tym meczu pozostawiała wiele do życzenia. Dużo lepiej zaprezentowały się w starciu z Brazylijkami, ale niestety przegrały 0:3. Wszystkie sety rozstrzygały się w końcówkach, w których lepiej spisywały się siatkarki z Ameryki Południowej. Teraz Polki czeka ostatni pojedynek w pierwszym turnieju, który odbywa się w USA, a rywalkami będą zawodniczki z Korei Południowej. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<


Liga Narodów Kobiet: Korea Południowa – Polska (04.06. godz. 21:00) – zapowiedź


Polki źle rozpoczęły mecz z Kanadyjkami i przegrały pierwszego seta 20:25. Później jednak gra uległa zmianie i kolejne trzy partie padły łupem Polski do 22, 23 i 20. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu biało-czerwonych, ale najważniejsze było zdobycie trzech punktów.

Kolejne spotkanie z Brazylijkami wyglądało zdecydowanie lepiej. Polki w pierwszym secie prowadziły nawet 22:20, ale wtedy świetnie zagrywała drużyna z Ameryki Południowej i wyszła na prowadzenie 24:22, a ostatecznie wygrały 25:23. Druga partia zaczęła się rewelacyjnie od prowadzenia 8:3, wtedy jednak nadszedł przestój, a Brazylijki doszły do stanu 7:8. Dalsza część seta była wyrównana, ale od stanu 20:19 dla Polek, Brazylijki zdobyły pięć punktów z rzędu i na koniec wygrały 25:21. Trzecia partia to była dominacja Brazylii, która prowadziła nawet 18:12. Tym razem Polki, jednak w końcówce zagrały lepiej i doprowadziły do stanu 22:23, ale później rywalki zdobyły dwa punkty i wygrały mecz 3:0.

Koreanki na razie zanotowały dwie porażki 0:3. Nie miały żadnych szans w starciu z Japonkami, z którymi przegrały do 17, 16 i 11. Łącznie w trzech setach zdobyły 44 punkty. Nieco lepiej zaprezentowały się w pojedynku z Niemkami. Tam też przegrały 0:3, ale pierwszy set zakończył się do 22. Niemki prowadziły 23:17, ale wtedy Koreanki zdobyły aż pięć punktów z rzędu i końcówka była nerwowa, ostatecznie jednak Europejki okazały się lepsze, a dwa kolejne sety były już łatwiejsze i wygrane do 15 i 16.

Liga Narodów Kobiet: Korea Południowa – Polska (04.06. godz. 21:00) – bezpośrednie mecze

Ostatni raz Polki grały z Koreankami rok temu podczas poprzedniej edycji Ligi Narodów. Wtedy dość łatwo biało-czerwone pokonały rywalki z Azji 3:0 do 15, 20 i 22. Jednak 2 lata wcześniej Korea dała lekcję Polkom, wygrywając 3:1, a w pierwszym secie dały naszej reprezentacji zdobyć zaledwie 8 punktów. Ogólny bilans ostatnich bezpośrednich pojedynków jest wyrównany, ale korzystny dla Polek – 3 zwycięstwa i 2 porażki. Na te moment Polska wydaje się lepszym zespołem, ale Korea zawsze jest groźna i przede wszystkim znakomita w obronie, więc kluczem do sukcesu będzie skuteczny atak.

Liga Narodów Kobiet: Korea Południowa – Polska (04.06. godz. 21:00) – typ


1.42

WYGRANA POLSKA

DOKŁADNY WYNIK 3:0

betfan

Kurs na zwycięstwo Polek jest niewielki, ale wydaje mi się, że będzie to dobry mecz w wykonaniu reprezentacji Polski i być może nie stracą w nim nawet seta. Może on być podobny do tego sprzed roku, który został łatwo wygrany 3:0. Będzie to bardzo ważne spotkanie, ponieważ Polki muszą punktować w meczach z rywalkami w swoim zasięgu.

Liga Narodów Kobiet: Korea Południowa – Polska (04.06. godz. 21:00) – transmisja

Spotkanie Polek z Koreankami będzie transmitowane na dwóch kanałach telewizyjnych. Transmisja dostępna będzie na Polsacie Sport oraz TVP Sport. Mecz będzie dostępny również w aplikacjach Polsat Box Go oraz TVP Sport.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!