Pobierz aplikację betfan na telefon
Liga Narodów: Polacy zagrają ze Słowenią w półfinale

Siatkarska Liga Narodów wkracza w decydującą fazę play-off. W sobotę i niedzielę zostaną rozegrane półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał we włoskim Rimini. 

Liga Narodów: Podsumowanie fazy grupowej w wykonaniu Polski

Reprezentacja Polski zgodnie z oczekiwaniami poradziła sobie dosyć pewnie w fazie grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów we włoskim Rimini. Dodajmy, że w dość nietypowej fazie grupowej, ponieważ grano systemem każdy z każdym i łącznie każda z ekip musiała rozegrać aż po 15 meczów w ciągu zaledwie 25 dni. Polska zakończyła ten etap z 12 zwycięstwami i 3 porażkami. Trzeba przyznać, że większość zwycięstw z dużo niżej notowanymi rywalami przychodziła dość gładko. Ostatecznie w grupie mamy drugie miejsce za Brazylią, która poniosła 2 porażki. Z pewnością bolą przegrane 1:3 ze Słowenią, 0:3 z Brazylią i najbardziej ta ostatnia 2:3 z Francją. Gdyby Polacy wygrali ostatni mecz z Francuzami to zajęlibyśmy pierwsze miejsce w grupie.

Mecze reprezentacji Polski w Rimini:

28 maja: Polska – Włochy 3:0
29 maja: Polska – Serbia 3:1
30 maja: Polska – Słowenia 1:3
3 czerwca: Australia – Polska 0:3
4 czerwca: Polska – USA 3:0
5 czerwca: Rosja – Polska 1:3
9 czerwca: Polska – Bułgaria 3:0
10 czerwca: Polska – Holandia 3:0
11 czerwca: Polska – Brazylia 0:3
15 czerwca: Kanada – Polska 0:3
16 czerwca: Japonia – Polska 0:3
17 czerwca: Niemcy – Polska 0:3
21 czerwca: Polska – Argentyna 3:0
22 czerwca: Iran – Polska 0:3
23 czerwca: Francja – Polska 3:2 

Liga Narodów: Polska – Słowenia w półfinale

Reprezentacja Polski zagra w półfinale Siatkarskiej Ligi Narodów ze Słowenią, której udział w fazie play-off jest małym zaskoczeniem. Słoweńcy w fazie grupowej wyprzedzili takie drużyny jak Rosja, Serbia, czy też Francja. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce tuż z takim samym bilansem, ale mniejszą liczbą punktów. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że ten zespół szczególnie nam nie leży. Ostatnie dwa ważne mecze ze Słowenią przegraliśmy. Jeden podczas półfinału Mistrzostw Europy 1:3, a drugi już w Rimini na etapie fazy grupowej również 1:3. Polska będzie mimo wszystko faworytem tego spotkania, jednak Słoweńcy na pewno nie dadzą za wygraną. Początek meczu już o godzinie 15:00, a transmisja w Polsacie Sport, TVP Sport i TVP 1.

OBSTAW MECZ POLSKA – SŁOWENIA W BETFAN

Liga Narodów: Brazylia – Francja w drugim meczu półfinałowym

Przed spotkaniem Biało-Czerwonych zostanie rozegrany półfinał Brazylia – Francja. Szykuje się bardzo ciekawy mecz. Brazylijczycy będą minimalnym faworytem ze względu na zajęte pierwsze miejsce w tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów. W ostatnim starciu obu drużyn wygrali Francuzi 0:3, jednak mecz był bardzo wyrównany, a 2 sety był rozgrywane w końcowej fazie na przewagi. Mecz zostanie rozegrany od godziny 11:30, więc Polacy będą już wiedzieli, która reprezentacja czeka w finale, a która w meczu o trzecie miejsce. Transmisja spotkania w Polsacie Sport i TVP Sport.

OBSTAW MECZ BRAZYLIA – FRANCJA W BEFAN

LIGA NARODÓW: KADRA POLSKI

Vital Heynen ostatecznie okroił skład do 18 zawodników, którzy zagrają w rozgrywkach Ligi Narodów we włoskim Rimini.

Kadra Biało-Czerwonych na Ligę Narodów 2021:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz
środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Norbert Huber
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk
atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek
libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek
selekcjoner: Vital Heynen

Zwycięzcy półfinałów zagrają w finale w niedzielę o godzinie 15:00, natomiast przegrani w meczu o trzecie miejsce o godzinie 11:30.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!