Liga Narodów: Polska zagra z Australią, USA i Rosją

Liga Narodów rozkręciła się na dobre. Już w czwartek kolejny mecz Biało-Czerwonych w tym turnieju. Jak dotąd Polacy wygrali 2 spotkania i raz ponieśli porażkę.

Liga Narodów: Jak dotąd 2 zwycięstwa i 1 porażka

W miniony weekend Polacy rozpoczęli swoje zmagania w tegorocznym turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini. Na początek przyszło nam się zmierzyć z reprezentacją gospodarzy imprezy – Włochami. Biało-Czerwoni bez większych problemów ograli Włochów 3:0, którzy wystąpili w rezerwowym składzie. Drugi mecz to prawdziwa batalia z Serbią, która ostatecznie została zakończona zwycięstwem Polaków 3:1 w setach. Kapitalnie w tym spotkaniu zagrał przyjmujący Wilfredo Leon, który zdobył łącznie 26 punktów. Na koniec Polacy zagrali w nieco zmienionym składzie ze Słowenią. Niestety, tylko w drugim secie Biało-Czerwoni byli w stanie nawiązać walkę i ostatecznie przegrali mecz 1:3. Po trzech meczach Polska zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów.

Liga Narodów: Australia, USA i Rosja kolejnymi przeciwnikami

Turniej we włoskim Rimini to łącznie aż 15 spotkań, także nie ma sensu przejmować się pojedynczą porażka. Już w czwartek Polacy zmierzą się z Australią. Będziemy w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem, ponieważ Australijczycy w pierwszych trzech meczach w Lidze Narodów łącznie zdobyli tylko jednego seta. W kolejne dni czekają nas mecze z USA i Rosją, czyli czołowymi reprezentacjami siatkarskimi na świecie. Trzeba przyznać, że długi weekend z siatkówką zapowiada się pasjonująco. Czekają nas starcia z pretendentami do udziału w fazie play-off, a co za tym idzie ogromne emocje.

3 czerwca (18:00): Polska – Australia (transmisja w TVP 2, Polsacie Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)
4 czerwca (18:00): Polska – USA (transmisja w TVP 2, Polsacie Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)
5 czerwca (16:00): Polska – Rosja (transmisja w TVP 1, Polsacie Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)

Liga Narodów 2021: Kadra Polski

Vital Heynen ostatecznie okroił skład do 18 zawodników, którzy zagrają w rozgrywkach Ligi Narodów we włoskim Rimini.

Kadra Biało-Czerwonych na Ligę Narodów 2021:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz
środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Norbert Huber
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk

4 czerwca: Polska – USA (piątek, 18.00)
5 czerwca: Rosja – Polska (sobota, 16.00)
9 czerwca: Polska – Bułgaria (środa, 18.00)
10 czerwca: Polska – Holandia (czwartek, 21.00)
11 czerwca: Polska – Brazylia (piątek, 21.00)
15 czerwca: Kanada – Polska (wtorek, 18.00)
16 czerwca: Japonia – Polska (środa, 15.00)
17 czerwca: Niemcy – Polska (czwartek, 21.00)
21 czerwca: Polska – Argentyna (poniedziałek, 19.30)
22 czerwca: Iran – Polska (wtorek, 15.00)
23 czerwca: Francja – Polska (środa, 15.00).

Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, reprezentacja Polski weźmie jeszcze udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który obędzie się w dniach 9-11 lipca.