Pobierz aplikację betfan na telefon
Liga Mistrzów EHF w piłce ręcznej 13.05. 1/8 finału

Final four coraz bliżej. Wczoraj odbyły się dwa pierwsze spotkania w ramach 1/8 finału. Pierwszy dzień obył się bez większej sensacji. Barcelona wygrała swój mecz z Mieszkowem Brześć 29:33, a THW Kiel wygrało z PSG 31:29.

Aalborg- SG Flensburg-Handewitt. 13.05: analiza, typy, kursy

Duńska drużyna sprawiła małą niespodziankę, eliminując we wcześniejszej rundzie Porto. Praktycznie w dwumeczu był remis, ponieważ pierwszy mecz zakończył się wynikiem 32:29 dla Portugalczyków a drugi 27:24 dla Aalborga. Ostatecznie to Duńczycy awansowali dzięki większej ilości bramek zdobytych na wyjeździe. Flensburg-H. pierwszą rundę przeszedł, nie grając żadnego meczu. Niemcy mieli zmierzyć się z PPD Zagreb, jednak sytuacja w kadrze Chorwatów spowodowana pandemią COVID-19 zmusiła władze turnieju do przyznania walkowera dla Niemców – kary w piłce ręcznej.
Flensburg jest w niesamowitej formie w tym sezonie. Nie licząc dwóch walkowerów w grupie LM, nie przegrali meczu od 18 października! Od tamtego czasu zremisowali 4 mecze, a resztę wygrali w tym m.in. w grupie z PSG czy Vive Kielce. Kurs na zwycięstwo SG Flensbur-Handewitt wynosi w BETFAN 1.69 i jest to proponowany przeze mnie typ. Mecz odbędzie się o godzinie 18:45.

Nantes- Veszprem 13.05: analiza, typy, kursy

Nantes to drużyna, która w zeszłej rundzie wyeliminowała Vive Kielce z EHF Ligi Mistrzów. Polacy nie potrafili obronić jednobramkowej zaliczki na swoim parkiecie i musieli pożegnać się z tegoroczną edycją turnieju. Nantes tym zwycięstwem sprawili ogromną niespodziankę, tym bardziej że jest to drużyna, która potrafi przegrać nieraz w lidze francuskiej. Dzisiaj ich przeciwnikiem będzie węgierska drużyna Veszprem, która wcale nie jest słabszą drużyną od pokonanego Vive. Węgrzy wygrali wszystkie 17 meczów od 11 lutego. Co ciekawe obie drużyny zmierzyły się ze sobą w fazie grupowej EHF Ligi Mistrzów. We Francji Veszprem wygrało 24:28, natomiast w rewanżu obie drużyny z powodu koronawirusa nie mogły rozegrać meczu i został przyznany remis 5:5. W tabeli to Węgrzy zakończyli tę fazę na drugim miejscu a Francuzi dopiero na szóstej pozycji.
Myślę, że Nantes przegra pierwszy mecz u siebie tak samo, jak z Polakami i kolejny raz ulegną Veszprem. Mój proponowany typ na to spotkanie to zwycięstwo Veszprem z handicapem(-2,5) po kursie 1.83 z oferty BETFAN.

Rewanżowe mecze 1/8 finału EHF Ligi Mistrzów odbędą się 19 i 20 maja.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!