Pobierz aplikację betfan na telefon
Liga Mistrzów. Strzelcy wszechczasów bili niesamowite rekordy

Liga Mistrzów. Na arenie międzynarodowej również pojawiają się strzelcy wszechczasów. Champions League jest najlepszym papierkiem lakmusowym dla graczy, którzy dominują krajowe rozgrywki, ale chcieliby porównać się z zawodnikami z innych topowych lig. Chociaż Cristiano Ronaldo i Lionel Messi zawiesili strzelecką poprzeczkę bardzo wysoko.

Z artykułu na temat strzelców wszechczasów w Lidze Mistrzów dowiesz się:

Liga Mistrzów – strzelcy wszechczasów:

 1. Cristiano Ronaldo – 130
 2. Lionel Messi – 115
 3. Raúl – 72
 4. Robert Lewandowski – 68
 5. Karim Benzema – 65
 6. Ruud van Nistelrooy – 56 
 7. Thierry Henry – 50
 8. Alfredo di Stéfano – 49
 9. Zlatan Ibrahimovic – 48
 10. Andriy Shevchenko – 48

Najlepsi strzelcy wszechczasów – Liga Mistrzów. Jak wygląda klasyfikacja?

Podobnie jak w klasyfikacji strzelców La Liga, również w przypadku Ligi Mistrzów dwaj piłkarze z kosmosu zawiesili w ostatnich latach poprzeczkę tak wysoko, że jej przeskoczenie wydaje się wręcz niemożliwe. O ile w przypadku ligi hiszpańskiej dyskusje na temat wyższości jednego z nich mogłyby trwać w nieskończoność, tak w przypadku Champion’s League chyba nikt nie kwestionuje prymatu Cristiano Ronaldo jako najlepszego strzelca i gracza w historii rozgrywek. Odpowiada za to nie tylko liczba bramek i zdobytych pucharów, ale również pobitych rekordów. 

Rekordy Ligi Mistrzów, które można pobić

Statystyc piłkarscy mnożą możliwe do pobicia rekordy właściwie w nieskończoność. Nawet najlepszym drużynom oraz graczom są w stanie wymyślać kolejne kamienie milowe, coraz trudniejsze do osiągnięcia i coraz dziwniejsze. Z tego powodu spośród dostępnych rekordów wybrać musieliśmy te, które wydają się najbardziej spektakularne i nie sprawiają wrażenia wykreowanych zupełnie sztucznie.

Jakie rekordy Ligi Mistrzów pobili najlepsi strzelcy wszechczasów?

 • Najwięcej goli strzelonych w meczach fazy grupowej – 68 – Lionel Messi
 • Najwięcej goli strzelonych w meczach fazy pucharowej – 67 – Cristiano Ronaldo 
 • Najwięcej goli w jednym sezonie – 17 – Cristiano Ronaldo
 • Najwięcej sezonów ze strzelonym golem – 16 – Ryan Giggs
 • Najwięcej hat-tricków w historii występów – 8 – Cristiano Ronaldo oraz Lionel Messi
 • <Zdobycie korony króla strzelców w kilku sezonach pod rząd – 6 – Cristiano Ronaldo
 • Najwięcej goli w finale Ligi Mistrzów – 4 – Ferenc Puskas
 • Najwięcej hat-tricków w jednym sezonie – 3 – Cristiano Ronaldo
 • Najszybciej strzelony gol – 10,12 sekundy – Roy Maakay

Kto może wspiąć się w tabeli strzelców Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021?

W przeciwieństwie do rekordów snajperskich w krajowych rozgrywkach, strzelcy Ligi Mistrzów nie tkwią na zdobytych pozycjach po kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat. Praktycznie co sezon w tabeli następują przetasowania i musimy przygotować się na to, że za rok patrzyli będziemy na zupełnie inną klasyfikację. O ile dwa czołowe miejsca wydają się niezagrożone, a okupujące je gracze dołożą najpewniej do swojego dorobku kolejne bramki, tak na dalszych miejscach może być ciekawie.

Wszyscy wyczekujemy momentu, w którym Robert Lewandowski wskoczy na podium strzeleckie Champions League. Po kolejnym świetnym sezonie zakończonym podniesieniem do góry pucharu Ligi Mistrzów oraz zdobyciem lauru króla strzelców tych rozgrywek, Polak traci do Raula zaledwie cztery bramki. Jako że hiszpański napastnik od dawna jest na emeryturze, przewidujemy, że podmianka nastąpi jeszcze jesienią! Szanse na wyprzedzenie Hiszpana ma również Karim Benzema. Francuz grający w barwach Realu Madryt strzela w Lidze Mistrzów nieprzerwanie od 15 lat, więc dołoży swoje prawdopodobnie także w następnej edycji!

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!