Pobierz aplikację betfan na telefon
Obostrzenia mogą zmusić kluby do wycofywania się z rozgrywek UEFA

Liga Mistrzów i Liga Europy: Zasada zakazu przemieszczania się na razie dotyczy tylko rund kwalifikacyjnych w następnym sezonie europejskich zawodów. Gospodarz meczu musi przedstawić restrykcje dotyczących podróży do ich miejsca. To w tym momencie jego główne zadanie. Musi się z niego wywiązać.

Co dalej z LM?

Liga Mistrzów i Liga Europy: ostatnie etapy w sezonie 2019/2020 odbędą się do końca sierpnia na neutralnych obiektach w Portugalii i Niemczech. W pierwszym z tych krajów jest już Champions League. W drugim Liga Europy. Władze UEFA próbują znaleźć rozwiązania na wypadek, gdyby w okresie jesiennym nastąpiła druga fala zachorowań. Chcą postąpić podobnie jak takie ligi jak NBA czy NHL. Jest to niestety prawdopodobne. Zwłaszcza że sytuacja jeszcze się nie polepszyła. Ale mamy nadzieję, że wróci do normy. To pytanie, na które trudno odpowiedzieć podczas gdy sytuacja jest, jaka jest.

Nowe przepisy zostaną zastosowane w rundach kwalifikacyjnych do fazy grupowej. Klub z państwa, w którym są zaakceptowane obostrzenia w podróżowaniu, może utracić możliwość grania meczu na swoim stadionie. Sytuacja jest dynamiczna. Mamy nadzieję, że kolejny sezon europejskich pucharów będzie przebiegał bez większych problemów.

Drużyny angielskie powinny być spokojne o to, że w roli gospodarza wystąpią na swoim stadionie, a zwłaszcza Tottenham będący losowany w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Wytyczne ich rządu przewidują zwolnienia z podróżniczych restrykcji dla elitarnych sportowców. Podobnie jest z krajami z innych kontynentów.

LIGA MISTRZÓW – TERMINARZ:

Aktualnie na topie jest Liga Mistrzów, która przechodzi do najważniejszej fazy, podobnie do Ligi Europy, która także teraz jest chętnie oglądana. Tak wygląda terminarz:

1/4 finału: 12-15 sierpnia w Lizbonie
Q4: Atalanta Bergamo – Paris Saint-Germain / 12 sierpnia (Polsat Sport Premium 1)
Q2: RB Lipsk – Atletico Madryt / 13 sierpnia (Polsat Sport Premium 1)
Q3: FC BarcelonaBayern Monachium / 14 sierpnia (TVP2, Polsat Sport Premium 1)
Q1: Manchester CityOlympique Lyon / 15 sierpnia (TVP2, Polsat Sport Premium 1)
1/2 finału: 18 i 19 sierpnia w Lizbonie
Zwycięzca Q2 – Zwycięzca Q4 / 18 sierpnia (TVP1, Polsat Sport Premium 1)
Zwycięzca Q1 – Zwycięzca Q3 / 19 sierpnia (TVP1, Polsat Sport Premium 1)

Finał: 23 sierpnia w Lizbonie (TVP1, Polsat Sport Premium 1)

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!