Lewandowski nie zagra przez 4 tygodnie!

Robert Lewandowski doznał kontuzji w meczu z Andorą. Początkowa diagnoza polskich lekarzy wynosiła przerwę od 5-10 dni. Późniejsze badania wykazały jednak, że ta przerwa będzie dłuższa.

Błędna diagnoza

Robert Lewandowski w meczu z Andorą zszedł z boiska w 62. minucie, zastąpił go Karol Świderski. Na początku wydawało się, że jest to zwykła zmiana taktyczna. Niepokój wprowadziły późniejsze ujęcia kamery, na których było widać obłożone kolano lodem naszego kapitana. Choć wszyscy przypuszczali, że jest to zwykłe stłuczenie, na następny dzień pojawiła się diagnoza naszych fizjoterapeutów: Robert Lewandowski nie zagra z Anglią, jego przerwa potrwa 5-10 dni. Lewandowski opuścił zgrupowanie i wrócił do Monachium, gdzie został przebadany jeszcze raz. Niemieccy lekarze nie mają wątpliwości. Więzadła są w o wiele gorszym stanie, niż to przedstawiali Polacy, a przerwa od gry potrwa do 4 tygodni.

Opuszczone mecze

Miesięczna przerwa w grze nie pozwoli Robertowi Lewandowskiemu zagrać w meczu reprezentacji z Anglią oraz także w meczach klubowych z: RB Lipsk, Unionem Berlin, Wolfsburgiem i Bayerem Leverkusen. Nasz napastnik na pewno nie zagra także w obu meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów z PSG. Absencja Polaka sprawia, że Bayern nie jest już faworytem do awansu do półfinału.

Rekord zagrożony

W sezonie 1971/1972 legenda niemieckiej piłki nożnej Gerd Mueller strzelił 40 bramek, ustanawiając tym samym rekord Bundesligi, który utrzymał się do dzisiaj. Wszystko wskazywało na to, że po niespełna czterdziestu latach ten rekord uda się pobić polskiemu snajperowi. Robert Lewandowski w tym momencie ma na swoim koncie 35 trafień w Bundeslidze, a na strzelenie sześciu bramek zostało mu 8 meczów. Niestety przy założeniu, że snajper wróci dopiero na mecz z 1. FSV Mainz 05, zostaną mu na pobicie rekordu 4 mecze. Wychodzi na to, że musiałby umieszczać piłkę z częstotliwością 1.5 bramki na mecz. Wszyscy doskonale wiemy, że Lewandowski jest w stanie to zrobić, ale nikt nie wie w jakiej wróci formie po kontuzji.

Robert Lewandowski rozgrywa swój 7. sezon w barwach Bayernu Monachium. Dla klubu z Bawarii strzelił już 288 bramek.