Pobierz aplikację betfan na telefon
Letnie GP w Wiśle: dwóch Polaków na podium

17 lipca odbył się pierwszy indywidualny konkurs Letniego Grand Prix w Wiśle. Zawody wygrał Jakub Wolny, a na trzecim miejscu był Dawid Kubacki.

Letnie GP w Wiśle: Stoch nie wziął udziału w konkursie

Kamil Stoch wygrał w piątek kwalifikacje i był głównym faworytem do zwycięstwa podczas pierwszego indywidualnego konkursu. Jednak na kilka godzin przed rozpoczęciem zawodów okazało się, że najlepszy polski skoczek nie weźmie udziału w rywalizacji. Trzykrotny mistrz olimpijski postanowił zrezygnować z udziału w sobotnim i niedzielnym konkursie z powodu opuchniętego stawu skokowego. Zarówno Stoch jak i trenerzy oraz lekarz ekipy uznali, że nie warto ryzykować zdrowiem Kamila.

Letnie GP w Wiśle: obiecująca pierwsza seria

W pierwszej serii dosyć dobrze spisali się Jakub Wolny oraz Dawid Kubacki. Uplasowali się kolejno na trzecim i piątym miejscu, co mogło dawać nadzieję na podium. W pierwszej serii mieli trochę pecha z warunkami, ale na szczęście udało im się sprostać. Na półmetku rywalizacji pierwszy był Austriak – Jan Hoerl, a drugi Markus Eisenbichler.

Letnie GP w Wiśle: dwóch Polaków na podium!

Zdecydowanie lepiej dla Polaków przebiegła druga seria. Jakub Wolny po bardzo dobrym drugim skoku wyprzedził Jana Hoerla o zaledwie 0,4 punktu. Trzeci był Dawid Kubacki, który skoczył na odległość 127 metrów. Swoją drugą próbę zepsuł Eisenbichler. Niemiec osiągnął rezultat 121,5 metra, dlatego spadł aż na piątą pozycję.

Pozostałym Polakom poszło dosyć przeciętnie. Z racji, że zawody odbywały się w Polsce, to kadra Biało-Czerwonych była dosyć szeroka. 13 był Piotr Żyła, 15 Stefan Hula, 17 Paweł Wąsek, 20 Aleksander Zniszczoł, dopiero 22 był rewelacyjny w sezonie zimowym Andrzej Stękała. Do drugiej serii nie zakwalifikowali się Jarosław Krzak (34) i Tomasz Pilch (36). Ponadto zdyskwalifikowany został Klemens Murańka.

Obstaw w BETFAN drugi konkurs indywidualny w Wiśle.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!