Pobierz aplikację betfan na telefon

Legia Warszawa aktywnie działa na rynku transferowym. Mistrz Polski wzmacnia się przed walką o europejskie puchary.

LEGIA SIĘ WZMACNIA

Drużyna ze stolicy od pewnego czasu stawia głównie na zasilanie swoich szeregów sprawdzonymi w Ekstraklasie zawodnikami, co do tej pory przynosiło wymierne skutki. Legia kontynuuje więc ten kierunek polityki transferowej – udało im się zakontraktować Filipa Mladenovicia z Lechii Gdańsk, a następnie złożyli ofertę za kapitana i zarazem najlepszego strzelca Cracovii, Rafaela Lopesa.

Ten drugi miałby być rozwiązaniem problemu z obsadzeniem ataku w obliczu kontuzji Kante, Pekharta i Sanogo. Portugalczyk – podobnie jak wcześniej w Cracovii także Krzysztof Piątek – zawarł z klubem z Kałuży dżentelmeńską umowę, zgodnie z którą w zamian za obniżenie zarobków zapewniono mu możliwość odejścia po sezonie za niską kwotę odstępnego. Zgodnie z ustaleniami portalu sportowefakty.pl ma ona wynosić około 150 tys. euro. Legia nie jest jedynym chętnym do skorzystania z usług Portugalczyka. Niedawno pojawiły się również oferty z Turcji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystko jest jednak na dobrej drodze do tego, by Lopes pozostał w Polsce.

BĘDZIE LIGA EUROPY?

Jedną nogą w warszawskim klubie jest już reprezentant Chorwacji oraz kapitan Hajduka Split, Josip Juranović. Prawy obrońca odnotował świetny sezon, co zaprocentowało zainteresowaniem wielu klubów. Zawodnik znajduje się już w Polsce i przechodzi testy medyczne. Po ich zakończeniu ma podpisać trzyletni kontrakt z Wojskowymi.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że każdy kolejny mistrz Polski osłabia się, a nie wzmacnia. Teraz jest odwrotnie. Legia się wzmacnia, dzięki czemu mamy nadzieję, że przyniesie to efekt w postaci awansu do fazy grupowej LM lub LE.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!