Legia w Europie! Quiz wiedzy o jej występach w pucharach

Legia Warszawa wraca do zmagań w fazie grupowej europejskich pucharów. Zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę przed pierwszym grupowym spotkaniem mistrzów Polski w Lidze Europy. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 12/15 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. występów Wojskowych w europejskich pucharach.

Legia to najbardziej utytułowany klub piłkarski w Polsce. Nic więc dziwnego, że historia jej występów w europejskich pucharach jest bogata. Sprawdź swoją wiedzą dotyczącą gry mistrzów Polski na międzynarodowym szczeblu. Czy z Ligą Europy jesteś za pan brat? A może znasz historię Legii na wylot? Jeśli tak, to możesz popisać się swoją wiedzą bezbłędnie rozwiązując quiz.

32
Created on

Legia wraca do Ligi Europy! Quiz wiedzy o występach jej w europejskich pucharach

Legia Warszawa wraca do zmagań w fazie grupowej europejskich pucharów. Zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę przed pierwszym grupowym spotkaniem mistrzów Polski w Lidze Europy. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 12/15 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. występów Wojskowych w europejskich pucharach.

Możesz wziąć udział w grze o nagrody. Jeśli chcesz do niej dołączyć pozostaw maila, jeśli nie chcesz kliknij Next.

1 / 15

1. Kiedy Legia Warszawa po raz ostatni występowała w fazie grupowej europejskich pucharów?

2 / 15

2. Legia na swojej drodze do fazy grupowej obecnej edycji Ligi Europy zmagała się z zespołami z czterech państw. Na drużynę z jakiego kraju NIE trafiła?

3 / 15

3. Ile goli strzeliła Legia w obecnym sezonie eliminacji europejskich pucharów?

4 / 15

4. W fazie grupowej Ligi Europy Legia wystąpi po raz piąty. Pierwszy raz nastąpił w 2011 roku po wyeliminowaniu Spartaka Moskwa - obecnego grupowego rywala Wojskowych. Do dziś wielu kibiców pamięta bramkę zdobytą przez Janusza Gola. Kto strzelił pozostałe dwa gole w wygranym 3:2 rewanżowym spotkaniu?

5 / 15

5. W sezonie 2013/14 Legia zapisała jedną z gorszych kart historii Ligi Europy. Była bliska pobicia niechlubnego rekordu serii meczów bez zwycięstwa i strzelonego gola. Wojskowi przełamali się dopiero w ostatnim meczu grupowym. Kto był ich rywalem?

6 / 15

6. Legia Warszawa awans do fazy grupowej Ligi Europy przypieczętowała zwycięstwem nad Slavią Praga (2:1). Kilka dni po meczu mistrzowie Polski dokonali wartościowych wzmocnień, pozyskując m.in. Lirima Kastratiego czy Ihora Charatina. Ile łącznie Wojskowi wydali w letnim oknie transferowym?

7 / 15

7. Pomimo awansu do fazy grupowej Ligi Europy w Ekstraklasie Legii nie idzie najlepiej. Znajduje się w strefie spadkowej. To pierwszy taki przypadek od:

8 / 15

8. Z meczu na mecz Legia jest coraz bliżej ustalenia strzeleckiego rekordu w europejskich pucharach. Do okrągłej liczby bramek strzelonych na arenie międzynarodowej brakuje jej ośmiu trafień. Ile bramek zdobyli dotychczas?

9 / 15

9. A jaki zawodnik jest najlepszym strzelcem Legii w europejskich pucharach?

10 / 15

10. A który legionista rozegrał najwięcej spotkań z "L" na piersi?

11 / 15

11. W fazie grupowej obecnej edycji Ligi Europy Legia zmierzy się z Leicester City, SSC Napoli i Spartakiem Moskwa. Ile mistrzostw kraju zdobyli rywale Wojskowych?

12 / 15

12. Sześć lat temu Legia mierzyła się już z Napoli w fazie grupowej Ligi Europy. Które miejscy zajęli wtedy mistrzowie Polski?

13 / 15

13. W rywalizacji z włoską drużyną padł też ostatni mecz dla Legii w fazie grupowej Ligi Europy. Kto go strzelił w rewanżowym spotkaniu z Napoli (2:5)?

14 / 15

14. Legia jeszcze nigdy nie zaszła dalej niż 1/16 finału Ligi Europy. Trzy razy zatrzymała się właśnie na tej rundzie, dwukrotnie pokonała ją ta sama ekipa. Co to była za drużyna?

15 / 15

15. W obecnym sezonie Legia zdobyła już 3000 pkt. w rankingu UEFA (dane 90minut.pl). Nie musi być to koniec zdobyczy Wojskowych, co może pozwolić mistrzom Polski na znaczny awans w klasyfikacji. Które miejsce obecnie zajmuje?

Your score is

The average score is 59%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!