Jakie szanse na Ligę Mistrzów ma Legia?

Gra polskich klubów w europejskich pucharach w ostatnich latach jest rzadkim zjawiskiem. Jakie szanse ma Legia, aby zaistnieć w Europie?

  • Rozstawienie w drugiej rundzie jest kluczowe dla Legii
  • Co musi się wydarzyć, aby Legia była rozstawiona w drugiej rundzie?

Rozstawienie w drugiej rundzie kluczem do sukcesu

Legia Warszawa, aby być pewniejsza gry w europejskich pucharach musi zostać rozstawiona w drugiej rundzie. O ile pierwszą część eliminacji Wojskowi prawdopodobnie przeszliby bez problemu, tak w drugiej mogłoby już nie być tak łatwo. Potencjalnymi przeciwnikami mistrzów Polski byliby Dinamo Zagrzeb, Crvena Zvezda oraz Olympiakos. Podopiecznych Czesława Michniewicza czekałoby wtedy bardzo trudne zadanie. Gdyby piłkarze Legii zostali jednak rozstawioni w drugiej rundzie, to najgroźniejszym rywalem byłby Ferencvaros, który brał udział w tegorocznej edycji Champions League. Oprócz Węgrów przeciwnikiem Legionistów mogliby być Dudelange, Żalgiris Wilno oraz Flora Tallin. Przejście drugiej rundy jest kluczowe, ponieważ gwarantuje ona grę w europejskich pucharach.

Możliwości rozstawienia w drugiej rundzie

Mistrz Polski ma kilka możliwości, aby znaleźć się w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

Opcja 1: Maccabi Hajfa zostaje mistrzem Izraela

Do końca sezonu w lidze izraelskiej pozostały już tylko trzy kolejki. Na ten moment Maccabi Hajfa jest liderem i ma cztery punkty przewagi nad Maccabi Tel Awiw. Pierwszy klub ma niższy współczynnik UEFA i gdyby to on został mistrzem swojego kraju, to Legia zostałaby rozstawiona w drugiej rundzie. Hajfa nie może jednak roztrwonić przewagi nad Tel Awiwem.

Opcja 2: Neftci Baku wyprzedzi Qarabag

W Azerbejdżanie liderem ligi jest Qarabag. Dzisiaj rozpocznie się jednak ostatnia kolejka. Wspomniana drużyna zmierzy się w niej z będącym na drugim miejscu Neftci Baku. Będzie to bezpośredni pojedynek o mistrzostwo. W przypadku zwycięstwa drugiego klubu, Legia byłaby rozstawiona w drugiej rundzie, gdyż ma wyższy współczynnik UEFA.

Opcja 3: Chelsea zajmie czwarte miejsce w Premier League lub Manchester City wygra Ligę Mistrzów

Chelsea i Manchester City grają w finale Ligi Mistrzów, a jak wiadomo zwycięzca ma pewny udział w przyszłorocznej edycji. W przypadku zaistnienia któregoś z wyżej wymienionych wydarzeń, spowoduje to ciąg przyczynowo skutkowy. Zwolni się jedno miejsce w Champions League, co spowoduje przesunięcie się klubów do kolejnych faz. Mistrz Turcji uzyskałby bezpośredni awans, mistrz Danii zagra w czwartej rundzie eliminacji, mistrz Czech w trzeciej, a Legia Warszawa byłaby rozstawiona w drugiej rundzie.

Na rozstawienie Wojskowych w trzeciej rundzie nie ma żadnych szans. Legia prawdopodobnie trafi w niej na mocniejszego rywala.

Legia Warszawa zdobyła mistrzostwo Polski. Ostatni raz Wojskowi brali udział w Lidze Mistrzów w sezonie 2016/2017.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!