Legia pójdzie za ciosem?

Legia Warszawa dosyć niespodziewanie pokonała Bodo/Glimt w pierwszym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów. Czy Wojskowi pójdą za ciosem i w rewanżu pokażą się równie dobrze?

Legia wygrała pierwszy mecz

Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się nieoczekiwanym zwycięstwem Legionistów na wyjeździe 3:2. Mecz zaczął się dla Legii w fantastyczny sposób, ponieważ już w drugiej minucie bramkę zdobył Luquinhas. W 41. minucie prowadzenie podwyższył nowy nabytek Wojskowych – Mahir Emreli, który miał wymarzony oficjalny debiut w nowej drużynie. Gospodarze tuż przed zejściem do szatni złapali jednak kontakt, a zdobywcą gola był Erik Botheim.

W drugiej połowie dublet skompletował Emreli. Warto także pochwalić młodego Kacpra Skibickiego, który zanotował drugą asystę w tym starciu. W  78. minucie wynik spotkania na 3:2 ustalił Pernambuco, a chwilę później Bodo/Glimt grało w osłabieniu, ale Legioniści nie wykorzystali przewagi jednego zawodnika, dlatego w rewanżu może się zdarzyć jeszcze wiele. Pierwszy mecz był wyrównany, ale to Legia wykorzystała swoje okazje.

Legia Warszawa - Bodo/Glimt (14.07 20:00) - typy - kto wygra?

Legia przed pierwszą rywalizacją była stawiana w roli underdoga. Przed rewanżem sytuacja jest jednak zupełnie inna i to klub z Warszawy jest faworytem spotkania. Po bardzo dobrym wyniku w Norwegii Wojskowi mają świadomość, że nie muszą atakować i raczej nie będą przesadnie ryzykować, aby nie stracić bramki. Spodziewam się więc remisu, który da Legii awans do kolejnej fazy eliminacji Champions League. Trener Bodo/Glimt mówił, że ma plan na Wojskowych, ale czy się sprawdzi to przekonamy się niedługo.

Proponowany typ: remis - kurs 3.80 z oferty BETFAN

Legia Warszawa - Bodo/Glimt (14.07 20:00) - typy - ile padnie bramek?

W pierwszym meczu oglądaliśmy prawdziwy grad bramek. Nie spodziewam się jednak tego w rewanżu. Jak już wspomniałem, wynik jest korzystny dla Legii i myślę, że Wojskowi skupią się na jego obronie. Dojdzie więc do tego, że w całym meczu padnie dosyć mało bramek.

Proponowany typ: poniżej 3,5 gola - kurs 1.60 z oferty BETFAN

Legia Warszawa - Bodo/Glimt (14.07 20:00) - typy - żółte kartki

W pierwszym starciu oglądaliśmy aż sześć żółtych kartek. Bodo/Glimt nie może kalkulować i musi atakować większą liczbą zawodników, co uważam że wpłynie na większą liczbę fauli taktycznych. Arbitrem starcia jest Diamantopoulos, który na co dzień sędziuje w lidze greckiej. Pokazał w niej aż 251 żółtych kartek w 52 spotkaniach.

Proponowany typ: liczba żółtych kartek - powyżej 4,5 - kurs 1.60 z oferty BETFAN

Legia Warszawa - Bodo/Glimt (14.07 20:00) - przewidywane składy

Legia Warszawa do środowego spotkania przystąpi bez Wojciecha Muzyka. W kadrze gości zabraknie natomiast Sandre Sorliego i Mortena Agnesa Konradsena.

Przewidywane składy:
Legia: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Skibicki, Slisz, Lopes, Mladenovic - Kapustka, Emreli, Luquinhas
Bodo/Glimt: Haikin - Bjorkan, Lode, Moe, Sampsted - Saltnes, Berg, Fet - Vetlesen, Botheim, Nordas

Legia Warszawa - Bodo/Glimt (14.07 20:00) - transmisja. Gdzie obejrzeć?

Rewanżowy mecz pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów między Legią Warszawa a Bodo/Glimt zostanie rozegrany 14 lipca o 20:00. Starcie będzie można obejrzeć na TVP Sport. Dostępna jest też opcja oglądania rywalizacji przez internet na stronie TVPSPORT.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Zapraszam do zapoznania się z symulacją Legii w europejskich pucharach, przygotowaną przez analityków BETFAN.