Pobierz aplikację betfan na telefon
Legia, Lech, Piast – potencjalni rywale w III rundzie el. LE

Legia Warszawa, Lech Poznań i Piast Gliwice nadal walczą o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Dzisiaj te zespoły poznały swoich potencjalnych rywali w III rundzie el. LE. Nie będzie łatwo.

LECH I PIAST NAJPIERW MUSZĄ PRZEJŚĆ II RUNDĘ

O ile Legia jest pewna gry w III rundzie el. Ligi Europy, o tyle Lech i Piast najpierw muszą przejść II rundę el. LE. „Kolejorz” zagra na wyjeździe z Hammarby IF, natomiast „Piastunki” zagrają na swoim stadionie z austriackim TSV Hartberg. W obu przypadkach zapowiada się na wyrównane starcia, choć według analityków BETFAN większe szanse na awans mają podopieczni Waldemara Fornalika. Mamy jednak nadzieję na to, że obie ekipy z Ekstraklasy dołączą do mistrza Polski.

LEGIA MA NAJŁATWIEJSZE ZADANIE

Jeśli Lech i Piast awansują do III rundy el. LE, to ich rywalami będą odpowiednio: OFI Kreta/Apollon Limassol („Kolejorz” zagrają na wyjeździe) i IFK Goteborg/FC Kopenhaga („Piastunki” zagrają na wyjeździe). Drużyna Dariusza Żurawia ma łatwiejsze zadanie, ale i tak w żadnym z tych starć zespół z Polski nie będzie faworytem.

Bardzo dobre losowanie trafiło się „Wojskowym”. Legia zagra w Warszawie ze zwycięzcą meczu Sileks Kratovo/Drita FC. Mistrz Polski nie powinien mieć żadnych problemów z awansem do IV rundy. Przynajmniej w teorii. W praktyce natomiast nie wszystko wygląda tak pięknie.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!