Pobierz aplikację betfan na telefon
Legia i Śląsk poznali rywali w pucharach

We wtorek odbyło się losowanie 1. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Rozlosowano także pary 1. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Legia Warszawa zagra z FK Bodo/Glimt , natomiast Śląsk Wrocław z Paide Linnameeskond

Legia Warszawa trafiła najtrudniejszego rywala

Legia Warszawa mogła trafić w 1. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów na kogoś z listy: Riga FC (Łotwa), Fola Esch (Luksemburg), Shamrock Rovers (Irlandia) i Bodo/Glimt (Norwegia). Szczęście zdecydowanie nie sprzyjało warszawiakom i trafili na najtrudniejszego rywala w wyżej wymienionej czwórki. Jest to mistrz Norwegii FK Bodo/Glimt, który w 2020 roku zdobył pierwszy w historii klubu tytuł mistrzowski. Liga norweska gra systemem wiosna-jesień, zatem już rozpoczął się kolejny sezon, w którym Bodo/Glimt radzi sobie również dobrze – po siedmiu kolejkach prowadzą w ligowej tabeli.

Żeby awansować do Ligi Mistrzów, Legia Warszawa musi przejść przez cztery szczeble eliminacji. Odpadnięcie na pierwszym etapie oznacza automatyczny spadek do 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy, tam będzie czekał na podopiecznych Czesława Michniewicza przegrany duetu Dinamo Zagrzeb/Knattspyrnufélagið Valur. Jeżeli Wojskowym udałoby się pokonać Bodo/Glimt i awansować do 2. rundy to wtedy każda porażka oznacza grę w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Europy. Potencjalny triumf nad norweskim zespołem oznacza, że na kolejnym etapie mistrzowie Polski zmierzą się z wygranym pary Flora Tallin / Hibernians.

1. runda el. Ligi Mistrzów:
FK Bodo/Glimt – Legia Warszawa ( 6-7 lipca)
Legia Warszawa – FK Bodo/Glimt (13-14 lipca)

Śląsk Wrocław również poznał swojego rywala

Śląsk Wrocław mógł zagrać z kimś z listy: FK RFS (Łotwa), Paide Linnameeskond (Estonia), Sligo Rovers (Irlandia) i Larne FC (Irlandia Północna). Drużyna Jacka Magiery wylosowała Paide Linnameeskond z Estonii. Zespół ten zdobył wicemistrzostwa Estonii, ale poza tym zbyt dużo o nim nie wiemy. Jasne jest natomiast jedno, Śląsk Wrocław powinien pokonać przeciwnika i zameldować się w 2. rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Musimy wymagać tego od ekstraklasowych zespołów.

1. runda el. Ligi Konferencji Europy:

Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław (8 lipca)
Śląsk Wrocław – Paide Linnameeskond (15 lipca)

Już jutro odbędzie się losowanie 2. rundy eliminacji do europejskich pucharów. Swoich rywali pozna Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. Zachęcamy do śledzenia naszej strony sport.betfan.pl, żeby być na bieżąco z informacjami.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!