Lechia wygrała z Zagłębiem i walczy o podium

W poniedziałkowy wieczór na Stadionie Miejskim w Gdańsku Lechia podejmowała Zagłębie Lubin. Lechiści musieli wygrać, jeśli chcą dalej liczyć się w walce o ekstraklasowe podium, a tym samym o możliwość gry w eliminacjach do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

• Dwa szybkie ciosy Lechii
  • Niemoc Zagłębia i kolejna dotkliwa porażka
  • Lechia zbliża się do podium

Ciekawy mecz w Gdańsku i wygrana Lechii

Lechia była stawiana jako minimalny faworyt tego spotkania i nie zawiodła. Od początku zawodnicy z Gdańska ostro ruszyli na Zagłębie, czego efektem był gol już w 6. minucie spotkania. Fenomenalnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Łukasz Zwoliński. Dominik Hładun był w tej sytuacji zupełnie bez szans. Napór Biało-Zielonych trwał nadal i w efekcie tego zdobyli oni drugą bramkę po rzucie rożnym. Dośrodkowywał Maciej Gajos, piłkę przedłużył Flavio Paixao, a do bramki trafił Mario Maloca. Zagłębie zdołało strzelić jedną bramkę przed przerw, dzięki czemu w drugiej połowie czekały nas jeszcze emocje. Drugie 45 minut to zacięta walka z obu stron. W 64. minucie, po asyście Jarosława Kubickiego, Zarko Udovicic zdołał umieścić piłkę w bramce drużyny Zagłębia i podwyższył rezultat meczu na 3:1. Przez ostatnie 25 minut oba zespoły miały swoje okazje bramkowe, jednak żadnemu z nich nie udało się już zmienić rezultatu spotkania. Jest to kolejna dotkliwa porażka Zagłębia, które przed przerwą reprezentacyjną zostało rozbite przez Legię aż 4:0.

Lechia w pogoni za podium

Lechia zajmuje obecnie 4. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 36 punktów i ma tylko oczko straty do Rakowa. Drużyna z Częstochowy ma jednak zaległy mecz do rozegrania ze Stalą Mielec i będzie w nim zdecydowanym faworytem. Na drugim miejscu w tabeli znajduje się Pogoń Szczecin z dorobkiem 41 punktów. Szykuje się zacięta walka o możliwość gry w eliminacjach do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Lechia przy odrobinie szczęścia jak najbardziej jest w stanie włączyć się do tej walki.

W sezonie 20/21 zespoły z 2. i 3. miejsca w Ekstraklasie oraz zwycięzca Pucharu Polski zagrają w eliminacjach do Ligi Konferencji od 1. rundy. Jeżeli zwycięzca Pucharu Polski będzie drużyną z pierwszej trójki w tabeli, wtedy w eliminacjach zagra również czwarty zespół z Ekstraklasy.