Pobierz aplikację betfan na telefon
Lechia Gdańsk – Wisła Płock: Typy, kursy, zapowiedź 29.01. Ekstraklasa

Lechia Gdańsk zajęła po rundzie jesiennej odległe 14. miejsce i musi wiosną poszukać sposobu na skuteczniejsze punktowanie. Tymczasem Wisła Płock jesienią długo prowadziła w lidze, by nagle nieco zwolnić z tonu. Teraz piłkarze z Płocka zajmują szóste miejsce. Mają o połowę mniej porażek od Lechii Gdańsk, która przegrywała w tym sezonie już dziesięciokrotnie. Gospodarze nie mogą pozwolić sobie na kolejną porażkę. Pytanie kto przegra tym razem? Zapraszam na krótką zapowiedź i typy do meczu Lechia Gdańsk – Wisła Płock. 

Lechia Gdańsk – Wisła Płock – zapowiedź meczu

Latem wysoka wygrana piłkarzy z Płocka była dość sporą sensacją. Lechia wówczas rywalizowała jeszcze w Europie o Ligę Konferencji. Porażka (0:3) jest doskonałym powodem do rewanżu na drużynie Pavla Stano. Teraz to Lechia będzie miała za sobą cały stadion oraz przewagę w rozgrywaniu meczu u siebie.

Wisła Płock w pewnym momencie na jesieni spuściła nogę z gazu i zaczęła gubić punkty. Najpierw kilka remisów, a następnie przyszły porażki. Zbyt krótka kołdra w postaci krótkiej ławki rezerwowych nie mogła zostać nie zauważona. Kadra została fajnie zbudowana latem, ale zabrakło jej głębi.

Lechia na własnym stadionie jest bardzo gościnna i po 8 meczach w Gdańsku zgromadziła na swoim koncie 8 punktów. Ten skromny dorobek musi być powodem do niepokoju dla kibiców tego klubu. Nie tak daleko od nich znajduje się strefa spadkowa. Lechia nie ma w planach spadać z ligi, ale dalsze tracenie punktów w Gdańsku może się tym skończyć. 

Wisła Płock wygrała z Lechią w Gdańsku tylko raz. W 2020 roku. Skromnie (1:0). To Lechia w tych meczach jest faworytem.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock - Typy

Typy Lechia Gdańsk - Wisła Płock

Oba zespoły przegrywały swoje mecze kontrole dość wysoko, niektóre wygrali oczywiście. Jednak aż 5 goli przyjętych przez Wisłę Płock w meczu z pierwszoligową Wisłą Kraków każą zadać sobie pytanie czy tam w obronie wszyscy są zdrowi? Lechia z kolei przegrała wszystkie swoje 3 ostatnie mecze kontrolne tracąc w nich aż 8 goli. Postawię, że obie strzelą i szykują się na sporo bramek.

1.78

OBIE STRZELĄ GOLA

betfan

 

Lechia Gdańsk - Wisła Płock - gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, na żywo

Niedzielny mecz Ekstraklasy między Lechią Gdańsk, a Wisłą Płock odbędzie się 29. stycznia o 17:30 na Stadionie Miejskim w Gdańsku. Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na Canal+ Sport. Mecz można obejrzeć także w aplikacji i na internetowej Canal+ Online.

  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!