Kibice Lecha Poznań zbojkotują mecze?

Patryk Śliwiński

22 lipca 2021

Lech Poznań kibice

Ekstraklasa zaczyna się już w najbliższy piątek. Tymczasem kibice Lecha Poznań stracili cierpliwość do władz klubu i w oświadczeniu podali, że będą bojkotować domowe mecze.

Lech Poznań: miarka się przebrała

Fanom Lecha Poznań skończyła się cierpliwość. Już od dłuższego czasu byli niezadowoleni z sytuacji, jaka panuje w klubie. Poprzedni sezon była dla Kolejorza bardzo słaby. Kibice za regularne porażki w poprzedniej kampanii obwiniają złą politykę transferową. Przypomnijmy, że Lech Poznań zeszłoroczne rozgrywki Ekstraklasy zakończył dopiero na 11. pozycji.

Dla kibiców taki wynik był nie do zaakceptowania. Wydali oświadczenie na facebooku, w którym zapowiedzieli bojkot meczów rozgrywanych przed własną publicznością. Będzie on trwał do tej pory, aż dyrektor sportowy – Tomasz Rząsa poda się do dymisji, a jednocześnie fani domagają się solidnych transferów.

Oświadczenie kibiców Lecha Poznań

“Drodzy Kibole Lecha Poznań
Za nami fatalny sezon, a przed nami najważniejszych sezon w historii klubu. W przyszłym roku obchodzimy 100-lecie i nie wyobrażamy sobie innej sytuacji niż zdobycia Mistrzostwa Polski. Puchar Polski byłby miłym dodatkiem do tej szarej i beznadziejnej rzeczywistości, którą fundują nam włodarze naszego ukochanego klubu.
Nie będziemy tutaj przytaczać całej tej otoczki wokół, bo każdy z nas to widzi. Czas powiedzieć kilka konkretów.
Jest beznadziejnie. Klub który przez ostatnie 5 lat zarobił na transferach 40 milionów euro przez ten czas wydał niespełna 3. W tym czasie nie zdobył żadnego trofeum, nie osiągnął żadnego sukcesu sportowego, wręcz przeciwnie – ogrywają nas na własnym stadionie zwykłe średniaki i w całej Polsce się z nas śmieją.
Żaden piłkarz nie chce do nas przyjść bo fatalnie zarządzany klub nie jest dla niego gwarantem rozwoju oraz nie ma żadnych ambicji i jasno nakreślonego planu.
Dlaczego prezes klubu jasno nie zadeklaruje walki o Mistrzostwo tylko co roku przebąkuje o sezonie przejściowym, koperkowym i cholera wie jeszcze jakim?
Dla nas kiboli zarząd klubu jest niesłowny, mało wiarygodny i niekompetentny. To zgraja kłamczuchów zadufanych w sobie.
Rodzina Rutkowskich zrobiła sobie z naszego klubu dojną krowę i w d*pie ma nas – kiboli.
Zatrudnili niedojdę w postaci Dyrektora Sportowego, którego za nic w świecie nie chcą zwolnić, choć jego wyniki mówią same za siebie. Przez ostatnie 3 lata pozyskał 1 wartościowego zawodnika. Przezaj*bisty wynik.
W ostatnich 3 miesiącach spotkaliśmy się z zarządem klubu 2 razy i nic sobie z tych spotkań nie robią. Kłamią w żywe oczy. To zgraja cwaniaczków opowiadających bajeczki i składająca deklaracje bez pokrycia. Na spotkaniu mówią jedno – by później ze wszystkiego się wycofać!
Dlatego postanowiliśmy nie chodzić na mecze Lecha na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, nie kupować karnetów, no bo po co? Nie ma obiecanych hiper transferów. Jest zwykły syf. Nikt nie chodzi do kina czy do teatru na szmirę z kiepskimi aktorami – tak samo nikt z nas nie pójdzie na stadion.
Będziemy jeździć na wyjazdy i wspierać piłkarzy oraz nowy sztab szkoleniowy, ale tych chytrusów i dusigroszy wpierać nie będziemy.
Dopóki pseudo dyrektor będzie w klubie oraz nie będzie tych “słynnych” transferów nie będziemy chodzić na mecze w Poznaniu.
Wszystkich pseudo doradców i znawców futbolu co będą zaraz tu wypisywać swoje mądrości pozdrawiamy środkowym palcem.
Mam nadzieję, że prawdziwi kibole nas rozumieją i wesprą w działaniach.
My kibole Lecha Poznań w przyszłym roku będziemy świętować setne urodziny klubu, pytanie czy sami czy z klubem…”

Kto będzie pierwszym przeciwnikiem Lecha?

Pierwszym przeciwnikiem Lecha Poznań w nowym sezonie będzie Radomiak Radom. Kolejorz zagra ten mecz u siebie i odbędzie się w piątek, wątpliwe jest, aby do tego czasu postulaty kibiców zostały spełnione. Czy rzeczywiście fani nie przyjdą na stadion? Tego dowiemy się już o 20:30. Obstaw spotkanie Lecha Poznań z beniaminkiem w BETFAN.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy