Pobierz aplikację betfan na telefon
Lech i Piast znają rywali w III rundzie el. LE

Lech Poznań i Piast Gliwice to zespoły, które zagrają w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Obie ekipy poznały już swoich rywali w tej fazie rozgrywek.

LECH ZAGRA Z HAMMARBY

W pierwszej rundzie odpadła Cracovia, w trzeciej znajdzie się Legia Warszawa. Dołączyć do mistrza Polski nadal mają szansę Lech i Piast. Patrząc na to, jakich rywali wylosowali, w idealnym świecie powinniśmy mówić o dwóch pewnych awansach. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, w jakim miejscu jest polska piłka i nie zdziwimy się, jeśli druga i trzecia drużyna poprzedniego sezonu odpadnie już na tym etapie.

Przejdźmy do rzeczy: Lech zagra na wyjeździe z Hammarby IF ze Szwecji, natomiast Piast na swoim terenie zmierzy się z TSV Hartberg z Austrii. „Kolejorz” trafił na silniejszego rywala, ale jeśli chce coś znaczyć w Europie, to takie drużyny po prostu musi pokonywać. To samo tyczy się „Piastunek”. Choć ekipa Fornalika i tak ma lepiej, bo trafiła na teoretycznie słabszą drużynę i zagra na swoim stadionie.

PIAST MA WIĘKSZE SZANSE NA AWANS

Oba mecze zostaną rozegrane 17 września. W BETFAN już teraz możecie typować, jak potoczą się losy tych spotkań. Według analityków legalnego polskiego bukmachera Piast ma 54% szans na awans do trzeciej rundy el. Ligi Europy, natomiast Lech 44%. W obu przypadkach spodziewamy się wyrównanych meczów, bo których – mamy nadzieję – z awansów cieszyć się będą polskie zespoły.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!