Lazio z ważnymi punktami. Immobile podtrzymuje serię

Wtorkowy mecz w Lidze Mistrzów z Zenitem był dla zawodników Lazio ważny – sytuacja w grupie mocno się wyrównała i Włosi nie mogli być pewni awansu. Na ich szczęście udało im się wygrać z rosyjskim zespołem i zdobyć istotne punkty.

PIĄTY MECZ Z GOLEM

Choć na papierze spotkanie to nie wydawałoby się szczególnie emocjonujące, dla Lazio było ono kluczowe w kontekście sytuacji w grupie. Gdyby włoski zespół przegrał z Zenitem, miałby tylko jeden punkt przewagi nad ostatnim miejscem, a przy ewentualnych punktach belgijskiego Brugge spadliby oni na ostatni stopień podium. Od samego początku gospodarze wzięli się do pracy, co przyniosło gola już w 3. minucie. Autorem trafienia był jak zwykle Ciro Immobile, który tym samym zaliczył piąty mecz z rzędu z golem. Rzymianie poszli za ciosem i już wkrótce bramkarza Zenitu pokonał Marco Parolo. Szybko odpowiedzieli goście bramką Artema Dzyuby i wynik 2:1 utrzymał się do przerwy. Niedługo po powrocie na murawę arbiter spotkania podyktował „jedenastkę” dla gospodarzy, którą w gola zamienił ponownie włoski napastnik.

LAZIO ZWIĘKSZA PRZEWAGĘ

Do końca spotkania nie padła już żadna bramka i Lazio spokojnie zapewniło sobie trzy punkty. Był to bardzo ważny mecz dla podopiecznych Simone Inzaghiego, którzy dzięki zwycięstwu stworzyli bezpieczny dystans od trzeciego miejsca, jednak nie są jeszcze pewni awansu. W najbliższej kolejce włoski zespół zmierzy się ponownie z Borussią Dortmund, którą udało się pokonać w pierwszym meczu.