Juventus w Rzymie na remis. Lazio urywa punkty

Juventus mimo przewagi w meczu nie zdołał pokonać Lazio na Stadio Olimpico. Stracili oni komplet punktów w doliczonym czasie gry, kiedy to gola dla gospodarzy zdobył Felipe Caicedo.

JUVENTUS ZBYT MAŁO KONKRETNY?

Gospodarze przystępowali do spotkania w średnich humorach po podziale punktów w Rosji, a także z dużym osłabieniem w postaci nieobecności Ciro Immobile. Absencja kluczowego zawodnika zespołu ze stolicy Włoch spowodowała, że ci musieli podejść do spotkania bardziej zachowawczo. Choć Lazio konstruowało więcej ataków, skuteczniejszy był Juventus, a na prowadzenie goście wyszli już w 15. minucie, gdy doskonałą wrzutkę w pole karne Juana Cuadrado wykorzystał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w pierwszej połowie miał okazję na dublet, jednak inne uderzenie trafiło tylko w słupek. Kilkukrotnie dobrze interweniował też Pepe Reina. Jak mówi stare porzekadło piłkarskie, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić – tak było i tym razem. Jednobramkowa przewaga „Starej Damy” nie wystarczyła, by wywieźć z Rzymu komplet punktów. Trener Simone Inzaghi w końcówce spotkania wyciągnął asa z rękawa, wpuszczając na boisko Felipe Caicedo. Specjalista od goli w doliczonym czasie gry po raz kolejny popisał się doskonałą skutecznością, pozbawiając „Bianconerich” zwycięstwa. Wojciech Szczęsny próbował uratować swój zespół, jednak interwencja polskiego bramkarza nie powstrzymała dobrego uderzenia rezerwowego Lazio. Hit kolejki Serie A zakończył się remisem 1:1.

WCIĄŻ DALEKO OD LIDERA

Tym samym oba walczące o najwyższe cele zespoły straciły kolejne punkty w drodze na szczyt tabeli. Drużyny mogą cieszyć się jedynie z faktu, że w tej kolejce również liderujący Milan zaliczył potknięcie, remisując z Weroną. Teraz rozgrywki ligowe czeka przerwa, a zawodnicy wyruszą na spotkania swoich reprezentacji.