Pobierz aplikację betfan na telefon
LaLiga: Kiedy wraca do gry? Ramowy kalendarz sezonu 2022/23

W minioną niedzielę, 22 maja, zakończył się sezon 2021/2022 w LaLiga. Mistrzem został Real Madryt. Z najwyższą klasą rozgrywkową w Hiszpanii z kolei pożegnali się Deportivo Alaves, Levante i Granada. Co czeka nas w nowym sezonie? Sprawdź, jak prezentuje się ramowy kalendarz na sezon 2022/2023 LaLiga.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

LaLiga: Kiedy wraca do gry?

Wszystkie ligi w Europie mają problem z kuriozalną datą rozgrywania w tym roku Mistrzostw Świata, które odbędą się w zimę, kiedy to zazwyczaj odbywał się środek sezonu. Nie inaczej jest w Hiszpanii. W Anglii, aby zakończyć sezon w maju tak jak zawsze zdecydowano się skrócić przerwę międzysezonową. W Hiszpanii zdecydowano się na rozwiązanie w drugą stronę, czyli rozpoczęcie sezonu w sierpniu, jak zawsze, ale zakończenie go dopiero w czerwcu. Wg informacji hiszpańskich dziennikarzy nowy sezon LaLiga rozpocząć się ma w weekend 13-14 sierpnia, a zakończą dopiero w pierwszy weekend czerwca.

LaLiga: Negocjacje wciąż trwają

Według terminarza podanego powyżej ostatnia kolejka ligi hiszpańskiej przed mundialem miałaby się odbyć w weekend 12-13 listopada. Pierwszy mecz mundialu ma się odbyć 21 listopada. To zaledwie miesiąc przerwy dla zawodników i brak możliwości udziału dla nich w ewentualnych zgrupowaniach przed mistrzostwami. La Liga ma wznowić sezon 10 dni po finale mundialu, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek regeneracji dla zawodników, którzy zajdą najdalej w turnieju.

Ekstraklasa: Znamy dwóch beniaminków w nowym sezonie

Miejsce spadających do drugiej ligi Granady, Deportivo Alaves i Levante zajmą zespoły, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w LaLiga2. Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w barażach o awans. Sezon drugiej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii zakończy się ostatnią kolejką, która odbędzie się w weekend 27-29 maja. Wszystko wskazuje na to, że jednym z awansujących klubów będzie powracający po roku Eibar, który wystarczy, że wygra z ostatnim w tabeli Alcorcon.

LaLiga: Kluczowe daty w sezonie 2022/2023

Początek sezonu – 13 sierpnia 
Początek przerwy zimowej – 13 listopada
Powrót po przerwie zimowej – 28 grudnia 
Zakończenie sezonu – 11 czerwca 2023

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!