La Liga: Barcelona wygrała z Valencią, koniec serii Villarrealu

Po 9. kolejce La Liga liderem został Real Sociedad. Barcelona pokonała 3:1 Valencię i pokazała, że jest gotowa na El Clasico. Pierwszą ligową porażkę w sezonie odniósł Villarreal.

La Liga: Real Sociedad – Mallorca 1:0

Real Sociedad przeżywał prawdziwe katusze podczas starcia z Mallorcą. Gospodarze w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał, ale nie był to ich największy problem. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Munoz. Po przerwie starcie było już bardziej wyrównane. W 55. minucie Angel strzelił gola dla Mallorci, ale arbiter dopatrzył się zagrania ręką. W 90. minucie Julen Lobete zdobył pierwszą i jedyną bramkę w tym starciu, dlatego końcowy wynik to 1:0. Po tym zwycięstwie Real Sociedad został liderem La Liga.

La Liga: Villarreal – Osasuna 1:2

Villarreal do 9. kolejki był w tym sezonie niepokonany. Niedzielny mecz nie zaczął się dla Żółtej Łodzi Podwodnej najlepiej. W 26. minucie Lucas Torro uderzył z pierwszej piłki i Osasuna objęła prowadzenie. W doliczonym czasie gry Gerard Moreno miał dobrą okazję, ale trafił w słupek. Do przerwy więc to goście prowadzili. W 55. minucie Moreno wykorzystał tym razem sytuację i doprowadził do wyrównania. Pod koniec spotkania błąd popełnił Mandi. Został on bezlitośnie wykorzystany przez Avilę i to Osasuna zgarnęła komplet punktów.

La Liga: Barcelona – Valencia 3:1

Barcelona nie ma najlepszego okresu. Początek meczu z Valencią również był nieudany. Już w piątej minucie Jose Gaya oddał atomowy strzał na bramkę Ter Stegena i mieliśmy 0:1. Bardzo ładnym uderzeniem odpowiedział Ansu Fati i mieliśmy remis. Jeszcze przed przerwą Barcelona objęła prowadzenie. Jose Gaya sfaulował jednego z przeciwników w swoim polu karnym i arbiter wskazał na jedenastkę. Karnego na bramkę zamienił Memphis Depay. Po przerwie obejrzeliśmy tylko jednego gola. W 85. minucie wynik spotkania na 3:1 ustatlił Philippe Coutinho, który uderzył w prawy dolny róg bramki.

La Liga: tabela po 9. kolejce

Nowym liderem La Liga został Real Sociedad, który ma na koncie 20 punktów. Ekipa z San Sebastian wyprzedziła Real Madryt, który ma jeden zaległy mecz. Królewscy mają tyle samo punktów co Sevilla, Atletico Madryt oraz Osasuna. Na szóstej lokacie znajduje się Rayo Vallecano, a siódma jest Barcelona.

La Liga: klasyfikacja strzelców po 9. kolejce

Liderem klasyfikacji strzelców pozostaje Karim Benzema. Francuz w ośmiu spotkaniach strzelił aż 9 goli. Drugi jest Oyarzabal z sześcioma trafieniami na koncie. Pięć bramek zdobył Vinicius, a czterech piłkarzy wpisywało się na listę strzelców czterokrotnie. Są nimi Danjuma, de Tomas, Luis Suarez oraz Memphis Depay.