La Liga: Real liderem, Atletico cudem uratowało punkt

Po trzeciej kolejce zmagań w La Liga na pozycję lidera awansował Real Madryt. Atletico zremisowało swój mecz z Villarrealem i nie jest już jedyną drużyną z kompletem zwycięstw. Zapraszam na podsumowanie ligi hiszpańskiej.

La Liga: Betis – Real Madryt 0:1

Pierwsza połowa spotkania Betisu z Realem Madryt była bardzo wyrównana i dość ostra. Arbiter w 45 minut pokazał aż sześć żółtych kartek. Na początku próbowali atakować Królewscy, ale najpierw nieznacznie chybił Benzema, a później Militao oddał strzał z woleja, ale prosto w Ruiego Silvę.

W 61. minucie padła pierwsza i jedyna bramka w tym meczu. Karim Benzema wrzucił piłkę w pole karne do Carvajala, a Hiszpan precyzyjnym uderzeniem z woleja tuż przy słupku zapewnił Królewskim trzy punkty. Real mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale w 90. minucie swoją sytuację zmarnował Eden Hazard. Mogło się to zemścić w doliczonym czasie gry, ale Montoya poszedł w ślady Belga i oddał słabe uderzenie.

La Liga: Barcelona – Getafe 2:1

Barcelona rozpoczęła mecz w wymarzony sposób. Już w drugiej minucie Jordi Alba dograł piłkę ze skrzydła w pole karne, a całą akcję zamknął Sergi Roberto. Na odpowiedź Getafe nie trzeba było jednak zbyt długo czekać. W 18. minucie po ładnej klepce przed szesnastką Barcelony do siatki trafił Sandro Ramirez. Blaugrana ponownie wyszła na prowadzenie w 30. minucie. De Jong zagrał do Depaya, a nowy nabytek Barcelony uderzeniem w stronę bliższego słupka strzelił na 2:1. W drugiej połowie Getafe próbowało wyrównać, ale nie udało im się po raz kolejny pokonać Ter Stegena.

La Liga: Atletico Madryt – Villarreal 2:2

W hicie 3. kolejki La Liga Atletico Madryt zmierzyło się z Villarrealem. Lider La Liga zdecydowanie przeważał w pierwszej połowie. Goście nie potrafili sobie stworzyć ani jednej sytuacji, ale na ich szczęście gospodarze byli niezwykle nieskuteczni. Najbliżej zdobycia bramki był Lemar. Bramkarz po strzale Francuza sparował jednak piłkę na słupek.

Bramki zaczęły padać dopiero w drugiej połowie. W 52. minucie pierwszą swoją okazję wykorzystali piłkarze Villarreal. Dobrym uderzeniem w polu karnym popisał się Trigueros. Po straconej bramce gospodarzom przypomniało się, jak należy kończyć akcję. W 56. minucie Atletico wysoko odzyskało piłkę, Correa zagrał do Suareza, a Urugwajczyk z bliskiej odległości pokonał golkipera.

W 74. minucie błąd popełniła obrona Atletico, który został wykorzystany przez Danjumę. Zegar wybijał już ostatnią minutę doliczonego czasu gry. Jeden z piłkarzy gospodarzy posłał zbyt długą piłkę, która musiała dotrzeć do przeciwników. Doleciała do Mandiego, a stoper zdecydował się zagrać ją główką do bramkarza. Na jego nieszczęście golkiper był za daleko ustawiony i nie sięgnął futbolówki, która z 25 metra doturlała się za linię.

La Liga: tabela po 3. kolejce

Liderem po 3. kolejce jest Real Madryt. Żadna drużyna nie ma na swoim koncie kompletu punktów. Tyle samo oczek co Królewscy mają Sevilla, Valencia, Barcelona, Atletico Madryt i Mallorca.

La Liga: klasyfikacja strzelców po 3. kolejce

Wciąż nie mamy samodzielnego lidera jeśli chodzi o klasyfikację strzelców. Po trzy bramki mają na swoim koncie Correa, Lamela, Soler oraz Vinicius. Dwa trafienia zdobyli natomiast Benzema, Baithwaite, Depay, En Nesyri, Sergi Roberto, Alex Fernandez, Juanmi oraz Oyarzabal.