La Liga: Barcelona, Real i Atletico z trzema punktami

W poniedziałek zakończyły się ostatnie mecze pierwszej kolejki La Liga. Jakie były wyniki, jak spisały się najlepsze zespoły oraz jak prezentuje się tabela? Zapraszam na podsumowanie.

La Liga: Alaves – Real Madryt 1:4

Carlo Ancelotti nieco zaskoczył pierwszą jedenastką. Z przodu mogliśmy po raz pierwszy oglądać tercet Hazard-Benzema-Bale. Pierwsza połowa była bezbarwna w wykonaniu Królewskich. Praktycznie nie mieliśmy groźnych sytuacji bramkowych, dlatego wynik do przerwy to bezbramkowy remis. Zdecydowanie więcej działo się po przerwie.

Karim Benzema już chwilę po wznowieniu gry wykorzystał dogranie Hazarda i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. W 56. minucie dośrodkowanie Modricia w pole karne zamienił na bramkę Nacho i mieliśmy 2:0. Nie był to jednak koniec popisów Realu Madryt. W 62. minucie dublet po zamieszaniu w polu karnym skompletował Karim Benzema.

Alaves zdołało strzelił gola na 1:3 z rzutu karnego, ale koniec końców zostali dobici. W doliczonym czasie gry w oficjalnym debiucie asystą popisał się Alaba. Austriak wrzucił piłkę w okolice piątego metra, a stamtąd do siatki wpakował ją Vinicius.

La Liga: Celta Vigo – Atletico Madryt 1:2

Mistrzowie Hiszpanii rozpoczęli sezon od wygranej. W pierwszej połowie stworzyli kilka okazji, ale zdołali wykorzystać tylko jedną z nich. W 23. minucie bardzo mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka popisał się Angel Correa. Golkiper był bez szans, dlatego Argentyńczyk otworzył wynik rywalizacji.

W drugiej połowie to Celta częściej atakowała. W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę ręką zagrał Marcos Llorente. Arbiter wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Aspas i mieliśmy remis. Taki wynik nie utrzymał się jednak zbyt długo. W 64. minucie dublet płaskim uderzeniem w stronę dalszego słupka skompletował Angel Correa.

La Liga: Barcelona – Real Sociedad 4:2

Barcelona udowodniła, że można obejść się bez Messiego. Prowadzenie objęła już w 19. minucie. Potężną główką po dośrodkowaniu Depaya popisał się Pique. Duma Katalonii zdołała strzelić także bramkę do szatni w doliczonym czasie gry. Po centrze De Jona futbolówkę w siatce umieścił Braithwaite. W pierwszej połowie Real Sociedad nie mógł sobie pozwolić zupełnie na nic.

Braithwaite skompletował dublet w 59. minucie. Centrę Alby chciał wtedy wybić golkiper Sociedad, ale sparował ją tuż pod nogi duńskiego napastnika, który strzelił na 3:0. Coraz częściej atakowali jednak rywale. W 82. minucie cudownym podaniem popisał się Barrenetxea, a nie gorszym wykończeniem Lobete i mieliśmy 3:1.

Real Sociedad zdołał złapać kontakt. W 85. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mikel Oyarzabal. Nadzieje gości na remis zaprzepaścił Sergio Robert, który w doliczonym czasie gry ustalił końcowy wynik na 4:2.

La Liga: tabela po 1. kolejce

Po wysokiej wygranej nad Alaves liderem La Liga jest Real Madryt. Taki sam bilans bramkowy ma także druga Sevilla. Podium zamyka Barcelona.

La Liga: klasyfikacja strzelców po 1. kolejce

Mamy za sobą dopiero pierwszą kolejkę, także tabela klasyfikacji strzelców jeszcze znacząco może się zmienić. Nikt nie zdobył hat-tricka, ale aż czterech piłkarzy skompletowało dublet i to oni przewodzą w klasyfikacji. Są nimi Martin Braithwaite (dołożył do dwóch goli asystę), Karim Benzema, Angel Correa i nowy nabytek Sevilli, który ma za sobą wymarzony debiut – Erik Lamela (potrzebował tylko 45 minut).