Kupon bukmacherski. Jakie informacje tam znajdziemy?

Redakcja

19 sierpnia 2020

Kupon

Kupon bukmacherski można wypełnić samymi pewnymi typami? To pytanie, które zadaje sobie niejeden graczy, choć oczywiście nie ma jednej sprawdzonej formuły na dokonywanie wyłącznie dobrych zakładów. Dlatego też w naszym artykule skupimy się na tym czym jest kupon bukmacherski, do czego służy oraz jakie informacje można na nim znaleźć. 

Z artykułu na temat kuponu bukmacherskiego dowiesz się:

Kupon bukmacherski nie odszedł jeszcze do lamusa

Wydawałoby się, że w czasach powszechnie dostępnych zakładów bukmacherskich przez internet kupon fizyczny powinien wyjść z użycia. A jednak! Wciąż popularne jest obstawianie swoich typów przy użyciu długopisu, zaznaczenie odpowiednich wyników na karcie oraz podanie jej osobie obsługującej tradycyjny punkt zakładów bukmacherskich. W takim przypadku kupon stanowi dowód postawienia zakładu, odpowiednik sklepowego paragonu. Jest to więc coś w rodzaju dokumentu, którego okazanie pozwoli nam na zrealizowanie wypłaty za wygrany zakład.

W przypadku zakładów bukmacherskich w internecie kupon również jest wydawany, tyle że w formie elektronicznej. O ile na jego podstawie nie wypłacimy pieniędzy w tradycyjnym lokalu danego bukmachera (jeśli oczywiście takie punkty posiada), tak również stanowi dowód zawarcia zakładu dokonywanego przez internet. Co więcej, mimo iż mało kto je drukuje lub chociażby zapisuje w formacie PDF, “kupony” funkcjonują w języku graczy jako synonim kombinacji zakładów, których dokonaliśmy. Możemy się więc domyślać, że słowo to nie wypadnie z obiegu nawet wtedy, gdy wszyscy bukmacherzy przeniosą się całkowicie do internetu!

Takie informacje znajdziesz na kuponie

Informacje, jakie zawarte są na kuponie, różnią się oczywiście w zależności od konkretnego bukmachera oraz formy – fizycznej lub elektronicznej. Można jednak wyróżnić takie, które pojawią się na nim niezależnie od podmiotu, w którym obstawiamy.

Co znajduje się na kuponie bukmacherskim?

  • Nazwa i/lub logo bukmachera,
  • Rodzaj zakładu,
  • Data zawarcia,
  • Numer kuponu,
  • Poszczególne typy,
  • Stawka,
  • Współczynnik procentowy podatku (obecnie jest to 12%),
  • Kurs ogólny,
  • Zakładana wygrana.

Ponadto w przypadku kuponu fizycznego istotnym elementem jest kod kreskowy. Kiedy zostanie zeskanowany przez pracownika punktu bukmacherskiego, na ekranie wyświetlą się dane kuponu, a jeśli jest trafiony, na podstawie tego wypłacona zostanie nagroda.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy