Kto spadnie z Premier League 21/22?- typy

W zeszłym sezonie z Premier League spadli Fulham, West Brom oraz Sheffield United. Właśnie zakończyła się pierwsza kolejka. Sprawdźmy kto jest faworytem do zajęcia ostatnich trzech miejsc w lidze.

Jeden z beniaminków wróci do Championship?

W poprzednim sezonie z ligi spadły dwa beniaminki Premier League, West Brom i Fulham. W tym sezonie z Championship awansowały takie zespoły, jak Norwich, Brentford oraz Watford. Największe szanse do spadku moim zdaniem pośród tych drużyn mają kanarki. Norwich można chwalić za ciągłość projektu i ufność w trenera Farke. Patrząc jednak na skład Norwich to można tam znaleźć kilka nazwisk, które już raz spadły z tym zespołem z Premier League, a oprócz tego do Aston Villi sprzedany został najlepszy zawodnik Emiliano Buendia. Zastąpić go ma Milot Rashica, który… spadł z Werderem Brema z Bundesligi. Uważam, że oprócz Norwich spadnie jeszcze jeden z pozostałych bieniaminków, ale jednemu uda się utrzymać.

Kolejna już walka o utrzymanie w Premier League?

Jako pozostałych kandydatów do spadku wymieniłbym Burnely, Southampton i Crystal Palace. Ci ostatni mają jeszcze trochę jakości w składzie w postaci chociażby Wilfreda Zahy. W Londynie postawiono na odmłodzenie kadry i chcą ten sezon potraktować jako przejściowy i ich celem jest utrzymanie. Burnley to typowa drużyna grająca w twardym stylu. Zbójcerze idealnie wpisują się swoją grą w ich przydomek. Jest to bardzo twarda, defensywna gra, gdzie liczba żółtych kartek jest często większa niż strzelonych bramek. Ich celem jest uzyskanie, jak najszybciej 40. punktów, które zapewniają zazwyczaj utrzymanie się. Myślę, że w mojej trójce do dwóch beniaminków dodałbym Southampton.

Święci spadną po 10. latach?

Southampton w Premier League gra nieprzerwanie od 2012 roku. Jeśli spadną w tych rozgrywkach oznaczałoby to, że na najwyższym szczeblu rozgrywkowym graliby 10 lat. Z klubu odeszli Ryan Bertrand oraz Danny Ings, którzy byli jednymi z najlepszych zawodników tego klubu. Southampton już w poprzednim sezonie miał problemy, aby zdołać się utrzymać.

Moje typy na spadek z Premier League: Norwich, Southampton, Brentford/ Watford.

Zobacz także: Kto zostanie mistrzem Anglii?

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!