Kto nie wystąpi na Igrzyskach z powodu koronawirusa?

Patryk Śliwiński

10 lipca 2021

Igrzyska Olimpijskie

Na razie wiadomo, że na Igrzyskach Olimpijskich z powodu obawy przed koronawirusem nie wystąpią dwa państwa. Są nimi Korea Południowa oraz Samoa. 

Igrzyska Olimpijskie: nieciekawa sytuacja w Japonii

Niedawno ogłoszono, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się bez udziału kibiców. W Kraju Kwitnącej Wiśni zaczęto obserwować przyrost zakażeń, a w sobotę 10 lipca w Tokio odnotowano ponad 800 nowych przypadków koronawirusa. Mieszkańcy oraz rząd obawiają się szczególnie nowej odmiany Delta. W Japonii odbywały się protesty, aby nawet odwołać olimpiadę. Przypomnijmy, że tylko 1/4 mieszkańców tego kraju jest zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19. Wirusa nie obawiają się tylko mieszkańcy Japonii, ale także reprezentacji, które wycofują się z igrzysk. W tym tekście będziemy na bieżąco aktualizować informacje o tym, które kraje nie wezmą udziału w olimpiadzie.

Igrzyska Olimpijskie: wycofały się Korea Południowa i Samoa

Jako pierwsza z Igrzysk Olimpijskich wycofała się Korea Południowa. Zachęcam do zapoznania się z tekstem mojego redakcyjnego kolegi Tomka, który omówił sytuację tego kraju.

Po Korei Południowej, decyzję o wycofaniu się z igrzysk podjęła także Samoa, kraj ten miało reprezentować kilkunastu sportowców, którzy braliby udział między innymi w lekkiej atletyce, boksie czy podnoszeniu ciężarów. Jest to kolejne państwo, które rezygnuje z olimpiady z obawy przed koronawirusem. Samoa jest niewielkim państwem w Oceanii, mające niespełna 200 000 obywateli. Podjęta decyzja ma na celu ochronę mieszkańców tego małego kraju. Odnotowano w nim do tej pory jedynie trzy przypadki COVID-19. Nikt nie zmarł z powodu koronawirusa.

 

 

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy