Pobierz aplikację betfan na telefon
Kto nie wystąpi na Igrzyskach z powodu koronawirusa?

Na razie wiadomo, że na Igrzyskach Olimpijskich z powodu obawy przed koronawirusem nie wystąpią dwa państwa. Są nimi Korea Południowa oraz Samoa. 

Igrzyska Olimpijskie: nieciekawa sytuacja w Japonii

Niedawno ogłoszono, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się bez udziału kibiców. W Kraju Kwitnącej Wiśni zaczęto obserwować przyrost zakażeń, a w sobotę 10 lipca w Tokio odnotowano ponad 800 nowych przypadków koronawirusa. Mieszkańcy oraz rząd obawiają się szczególnie nowej odmiany Delta. W Japonii odbywały się protesty, aby nawet odwołać olimpiadę. Przypomnijmy, że tylko 1/4 mieszkańców tego kraju jest zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19. Wirusa nie obawiają się tylko mieszkańcy Japonii, ale także reprezentacji, które wycofują się z igrzysk. W tym tekście będziemy na bieżąco aktualizować informacje o tym, które kraje nie wezmą udziału w olimpiadzie.

Igrzyska Olimpijskie: wycofały się Korea Południowa i Samoa

Jako pierwsza z Igrzysk Olimpijskich wycofała się Korea Południowa. Zachęcam do zapoznania się z tekstem mojego redakcyjnego kolegi Tomka, który omówił sytuację tego kraju.

Po Korei Południowej, decyzję o wycofaniu się z igrzysk podjęła także Samoa, kraj ten miało reprezentować kilkunastu sportowców, którzy braliby udział między innymi w lekkiej atletyce, boksie czy podnoszeniu ciężarów. Jest to kolejne państwo, które rezygnuje z olimpiady z obawy przed koronawirusem. Samoa jest niewielkim państwem w Oceanii, mające niespełna 200 000 obywateli. Podjęta decyzja ma na celu ochronę mieszkańców tego małego kraju. Odnotowano w nim do tej pory jedynie trzy przypadki COVID-19. Nikt nie zmarł z powodu koronawirusa.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!