Pobierz aplikację betfan na telefon
KSW: Wielki pojedynek Chalidow – Soldić stał się faktem

W Łodzi na KSW 64 do klatki wejdą Mamed Chalidow oraz Roberto Soldić, aby zapowiedzieć swoją walkę. Będzie to może i największy pojedynek w historii polskiego MMA! Na profilach w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że na gali KSW 64 zobaczymy prezentację walki wieczoru jednej z następnych gal. Będzie to właśnie starcie Chalidow – Soldić

Kiedy pojedynek o pas wagi średniej KSW: Chalidow – Soldić?

Mamed Chalidow oficjalnie wraca do klatki KSW, aby bronić ostatnio zdobyty w walce ze Scottem Askhamem pas wagi średniej. Jego przeciwnikiem został Roberto Soldić. Chorwat jest obecnym mistrzem wagi półśredniej, w której nie ma sobie równych i szuka nowych wyzwań. Takim ma być właśnie podwójne mistrzostwo KSW. Oprócz tego, że do tego hitowego starcia dojdzie, nie znamy żadnych innych informacji, które mają zostać podane na zbliżającej się gali KSW 64, gdzie odbędzie się także pierwszy staredown.

Pierwsze przecieki podają, że pojedynek Mameda Chalidowa z Roberto Soldiciem ma odbyć się na gali KSW 65 w grudniu, ale nie są to jeszcze potwierdzone informacje. Przed nami starcie prawdziwej legendy polskiego KSW i MMA z prawdopodobnie przyszłą legendą KSW. Czy Soldić przejdzie do historii jako podwójny mistrz KSW już po walce z Chalidowem?

Miał zakończyć karierę w MMA

Mamed Chalidow ze względów zdrowotnych powinien zakończyć karierę sportową po pierwszej operacji kręgosłupa w 2015 roku. Wola walki i zawziętość pozwoliły mu wrócić do klatki i po szybkim nokaucie Michała Materli wygrać kolejne 3 walki. W 2018 roku przegrał dwa pojedynki z Tomaszem Narkunem w wadze półciężkiej i w tym momencie wydawało się, że to już naprawdę koniec kariery 38. letniego wówczas zawodnika z Olsztyna, który borykał się z kolejnymi problemami, nie tylko zdrowotnymi.

Po rocznej przerwie Chalidow wrócił do swojej kategorii wagowej i przegrał z Anglikiem Scottem Askhamem na punkty. Po tamtej walce zakończył karierę, ale ostatecznie ją wznowił i odebrał pas mistrzowski Anglikowi 10 października 2020 roku, dzięki niesamowitemu KO w 36. sekundzie pojedynku. Po ponad roku Chalidow znowu wraca do oktagonu bronić pasa mistrzowskiego, a miał się już o nie nigdy nie bić.

Przejść do historii, jako drugi podwójny mistrz KSW

Pierwszym podwójnym mistrzem mistrzem w KSW był Mateusz Gamrot, który niepokonany w polskiej federacji zdobył i bronił pasów w kategorii lekkiej i piórkowej. Dwa podejścia do zostanie podwójnym mistrzem miał też Mamed Chalidow, ale w walkach o pas wagi półciężkiej z Tomaszem Narkunem przegrał dwukrotnie. Nawet wspomniany Żyrafa zawalczył z Philem de Friesem o pas wagi ciężkiej, ale jemu także się nie udało. Drugim podwójnym mistrzem po Gamrocie chciałby zostać Roberto Soldić. Chorwat dzierży pas wagi półśredniej, który ostatnio obronił w walce z Patrikiem Kinclem.

Obie strony chciały tej walki

Roberto Soldić wielokrotnie wspominał, że bardzo chciałby zawalczyć z legendą MMA Mamedem Chalidow w kategorii do 83,9kg. Pytał o nią kilkukrotnie także samego Mameda, a to wszystko z szacunkiem i w sportowy sposób. Szacunek do swojego przeciwnika ma także Mamed Chalidow , który (w wywiadzie dla Polsat Sport) powiedział, że walka z Roberto to dla niego wielki zaszczyt i bardzo zależało mu, aby odbyła się ona w jego kategorii wagowej, bo nie chciał ścinać wagi do 77kg. Można powiedzieć, że chęć walki była z obu stron. Teraz walka została ogłoszona i wszystkie szczegóły kontraktów są już omówione.

Obstaw walkę Chalidow – Soldić w BETFAN już teraz!!!

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!