KSW 63: Zapowiedź, karta walk, typy

4 września w Warszawskim studio telewizyjnym ATM odbędzie się KSW 63: Crime of the Century. Walką wieczoru będzie pojedynek o pas wagi półśredniej pomiędzy Roberto Soldiciem a Patrikiem Kinclem. Zobacz kartę walk oraz zapowiedź całej gali.

KSW 63: Walka wieczoru Roberto Soldić vs. Patrik Kincl

Po dziesięciomiesięcznej przerwie do oktagonu KSW wraca aktualny mistrz wagi półśredniej Roberto Soldić. Chorwat w swojej karierze stoczył już 21 pojedynków, z których osiemnastokrotnie wychodził zwycięsko. Spośród swoich osiemnastu zwycięstw popularny „Robocop” aż 16 zakończył przed czasem, 15 razy nokautując przeciwnika. Pas zdobył w 2017 roku z Borysem Mańkowskim. Następnie stracił go w swojej jedynej porażce w KSW, 3 lata temu z Dricusem Du Plessisem, na którym po pięciu miesiącach się zrewanżował o odzyskał pas, który następnie obronił już czterokrotnie.

Tym razem na drodze Chorwata stanie doświadczony, 32-letni Czech. Patrik Kincl walczył już 34 razy w swojej karierze, osiągając 24 wygrane i jedno N/C. Większość ze swoich przegranych „zgarnął” na początku swojej kariery. Od 17 kwietnia poniósł tylko jedną porażkę w trzynastu starciach i było to w 2018 roku. W KSW stoczył dotychczas 2 pojedynki pokonując Tomasza Drwala i Tomasza Romanowskiego. oba te starcia zakończyły się nokautami. Mimo dużych umiejętności Kincla, widzę małe szanse na jego zwycięstwo. Roberto Soldić to zawodnik na poziomie UFC i myślę, że poradzi sobie z Czechem. Moim zdaniem wygra Roberto Soldić.

KSW z okazji tej walki przygotowało bardzo fajną zapowiedź wideo w tematyce nazwy KSW 63. Zapowiedź wideo poniżej.

KSW 63: co jeszcze ciekawego?

Karta walk na KSW 63 została ułożona w taki sposób, że w pierwszej jej połowie starcia mają swoich faworytów i są to starcia mniej doświadczony fighterów, a w tej drugiej zapowiadają się niezwykle ciekawie walki. W swoich walkach faworytami są  Piwowarczyk, Luzar-Smajić i Czerwińska. Dopiero po tych walkach przechodzimy do karty głównej. Zaczniemy ją od jednego z najbardziej wyrównanych pojedynków tej gali. Tomasz Romanowski zmierzy się z Aleksandarem Rakasem. Obaj Ci zawodnicy nie kalkulują i idą na siebie dając świetne show. W tej walce typuje zakończenie walki przed czasem przez Tomasza Romanowskiego. 

W kolejnych walkach przed main eventem, zobaczymy pojedynki Antuna Racicia z Jakubem Wikłaczem, Michała Andryszaka z Darko Stosiciem i Damiana Janikowskiego z Pawłem Pawlakiem. W tej pierwszej z tych trzech zobaczymy byłego mistrza KSW Antuna Racica, który aby zawalczyć trzeci raz z Sebastianem Przybyszem musi najpierw wygrać z Jakubem Wikłaczem. Chorwat jest dużym faworytem tego starcia w kursach bukmacherów, ale nie można na pewno skreślać w niej Jakuba Wikłacza. Darko Stosić ma słabsze warunki fizyczne od Michała Andryszaka, ale Michał Kita także miał a Stosić efektowanie posłał go na deski i myślę, że także w tym pojedynku sobie poradzi z Andryszakiem.

KSW 63 Co main event: Damian Janikowski vs. Paweł Pawlak

Paweł Pawlak jest obecnym mistrzem kategorii średniej federacji Babilon i byłym zawodnikiem UFC. Jest on zdecydowanym faworytem tego starcia, który posiada lepsze umiejętności i większe doświadczone. Damian Janikowski przeważa tylko w zapasach i sile, ale mimo to Paweł Pawlak powinien sobie dać radę z Janikowskim, który nie zapomnijmy ma bardzo słabą szczękę. Pawlak wygrał 18 z 23 starć (1 remis). Na cztery porażki w karierze dwie poniósł jeszcze w UFC. Janikowski wygrał 6 z dziewięciu dotychczas odbytych walk w MMA. Mój typ to wygrana Pawła Pawlaka.

WSZYSTKIE POJEDYNKI KSW 63 MOŻESZ WYTYPOWAĆ NA BETFAN.PL

KSW 63: karta walk

Walka wieczoru

77.1 kg.: Roberto Soldić (18-3-0) vs. Patrik Kincl (24-9-0)

Karta główna

83.9 kg.: Paweł Pawlak (18-4-1) vs. Damian Janikowski (6-3-0)
120.2 kg.: Darko Stošić (15-4-0) vs. Michał Andryszak (22-9-0)
61.2 kg.: Antun Račić (25-9-1) vs. Jakub Wikłacz (11-3-1)
79.8 kg.: Aleksandar Rakas (16-8-0) vs. Tomasz Romanowski (13-8-0)

Karta wstępna

56.7 kg.: Emilia Czerwińska (0-0-0) vs. Weronika Eszer (0-0-0)
93 kg.: Damian Piwowarczyk (3-0-0) vs. Marcin Trzciński (1-0-0)
56.7 kg.: Sara Luzar Smajic (2-1-0) vs. Aitana Alvarez (1-0-0)
65.8 kg.:  Szymon Karolczyk (3-1-0) vs. Michał Domin (3-2-0) [zmieniony przeciwnik Michała Domina z Armena Stepanyana]

KSW 63: Zapowiedź, karta walk, typy

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!