Pobierz aplikację betfan na telefon
KSW 60: Rewanż dwóch mistrzów!

Sobotnia jubileuszowa gala zapowiada się naprawdę ekscytująco. Będziemy świadkami dwóch walk o pas mistrzowski oraz drugiej walki w karierze Izu Ugonoha. Poniżej pełna rozpiska gali.

  • Phil De Fries-Tomasz Narkun
  • Marian Ziółkowski- Maciej Kazieczko
  • Izu Ugonoh- Marek Samociuk
  • Pozostałe walki

Wielki rewanż mistrzów

Walka o pas kategorii ciężkiej. Pierwszy raz Phil De Fries zmierzył się z Tomaszem Narkunem na gali KSW 47: The X-Warriors. Wówczas popularny Żyrafa na pełnym dystansie jednogłośną decyzją sędziów. Fanom nie podoba się takie zestawienie, w końcu Narkun na co dzień rywalizuje w kategorii wagowej półciężkiej, a ostatnia próba zdobycia drugiego pasa kompletnie mu się nie udała i nie zapowiada się na to, aby cokolwiek w tej sprawie miało się zmienić. Phil De Fries jest po prostu zbyt silnym ciężkim, który wygrał wszystkie swoje 5 walk w KSW. Anglik z przeszłością w UFC jest jednym z zawodników kategorii „Za mocny dla KSW, za słaby na Bellator/UFC”. Chociaż Tomka Narkuna w kategorii półciężkiej również można przypisać do zawodników zbyt dobrych na KSW to jednak kategoria ciężka, a tym bardziej walka w niej przeciwko De Friesowi to raczej zbyt wysoka poprzeczka.

Marian Ziółkowski- Maciej Kazieczko

Druga mistrzowska walka na KSW 60. Tym razem o pas kategorii lekkiej. Golden Boy na KSW 57 zdobył ów pas, nokautując Romana Szymańskiego w drugiej rundzie. Pomimo szybkiego skończenia swojego przeciwnika Ziółkowski nie był do końca zadowolony ze swojego występu. Na sobotniej gali Złoty Chłopiec po raz pierwszy stanie do obrony pasa. Jego przeciwnikiem jest Maciej Kazieczko, który choć trafił do KSW 2 lata szybciej od Marciana Ziółkowskiego, to jest mniej doświadczonym zawodnikiem. Po ostatnich dwóch wygranych Kazieczki przez nokaut ta walka musiała w końcu zostać zapowiedziana. Trudno przewidzieć kto wygra w tym pojedynko, jednak faworytem uważanym przez bukmacherów jest aktualny mistrz i chyba słusznie.

Izu Ugonoh- Marek Samociuk

Na samym początku Izu miał zmierzyć się z Thomasem Narmo. Norweg jednak doznał złamania żeber, a w jego miejsce wskoczył Uğur Özkaplan. Niestety, okazało się, że Niemiec nie będzie mógł wystąpić z powodu koronawirusa. Ostatecznym przeciwnikiem Ugonoha jest Marek Samociuk, który stoczył 3 walki w zawodowym MMA, dwa z nich wygrywając. Marek Samociuk jest znany także z udziału w walkach na gołe pięści. Właściciele KSW nie chcą powtórzyć błędu, jaki został popełniony przy Damianie Janikowskim i wrzucić Izu Ugonoha od razu na głęboką wodę i budują jego pewność siebie oraz doświadczenie poprzez walki ze słabszymi rywalami. Uważam, że ta walka skończy się zwycięstwem Izu Ugonoha przed czasem, prawdopodobnie w dwóch pierwszych rundach.

Pozostałe walki

Z pozostałych walk w przypadku obstawiania gali KSW 60 w legalnym polskim bukmacherze, jakim jest BETFAN, warto na pewno zastanowić się nad zwycięstwami Aleksandara Ilicia czy Kacpra Koziorzębskiego. Ciekawie zapowiada się również pojedynek ze sobą dwóch niepokonanych zawodników- Michała Sobiecha z Patrykiem Kaczmarczykiem.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!