Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

KSW 59 – PUDZIAN PRZED KOLEJNYM WYZWANIEM

dodano: 05 Marca 2021, autor: Dominik Bożek
OBSTAW GALĘ KSW 59

Już 20 marca czeka nas kolejna gala spod szyldu federacji KSW. W walce wieczoru będą nas czekać bomby największego kalibru, bowiem naprzeciw Mariusza „Pudziana” Pudzianowskiego stanie Serigne Ousmane Dia i będzie to pojedynek w wadze superciężkiej!

„Bombardier” – legenda senegalskich zapasów.

To będzie dopiero trzecia walka Senegalczyka w formule MMA w przeciągu trzech lat. 44-latek, zanim przebranżowił się na mieszane sztuki walki, zdążył uzyskać status legendy w laamb – specyficznej odmiany senegalskich zapasów. Popularny „Bombardier” był dwukrotnie mistrzem świata – pierwszy raz w 2002 roku, a następnie dwanaście lat później w 2014 roku. Może dla nas Europejczyków nie jest to wyczyn godny uwagi, ale warto zwrócić uwagę na to, że ta odmiana zapasów cieszy się ogromną popularnością w Senegalu. Bilety na walki są wyprzedawane niezależnie od obiektu na jakim się odbywają, a główni bohaterowie widowisk potrafią zgarnąć za walkę nawet 100 tysięcy dolarów!

Kariera Serigne Ousmane Dia w formule MMA ma obiecujący przebieg. Senegalczyk w dwóch walkach posłał swoich rywali na deski i potrzebował na to łącznie nieco ponad 2 minuty! Mówiąc, że to wyzwanie dla Polaka to nic nie napisać. Wielu ekspertów uważa ten pojedynek za największe wyzwanie w karierze „Pudziana” i trudno im nie przyznać racji.

„Pudzian” – legenda KSW.

W stwierdzeniu „pojedynek legend” nie ma cienia przesady. Mariusz Pudzianowski to niekwestionowana legenda Strong man oraz zawodnik, który poniekąd rozkręcił KSW. To dzięki niemu i jego debiutanckiej walce z Marcinem Najmanem oczy sportowej Polski zwróciły się w stronę MMA – dyscypliny, który przed laty uchodziła za co najmniej dziwną. Dziś jest jednym z popularniejszych sportów nad Wisłą i nikt nie kwestionuje „cegiełki” Pudzianowskiego, którą dołożył do popularyzacji MMA.

Włodarze KSW już rok temu dali „Pudzianowi” walkę wieczoru w Łodzi, ale wówczas 44-latek doznał kontuzji, wykluczającej go z udziału w tym wydarzeniu. Później nastała pandemia i powrót Pudzianowskiego odkładał się w czasie. Aż do teraz! „Pudzian” ma znowu swoje pięć minut i po raz kolejny będzie chciał udowodnić, że nie powiedział ostatniego słowa.

KARTA WALK KSW 59.

Inny z ciekawszych pojedynków podczas KSW 59 będzie walka Antuna Racicia z Sebastianem Przybyszem. Stawką tego starcia będzie pas kategorii koguciej, który należy do chorwackiego zawodnika.

Oto jak prezentuje się karta walk KSW 59:

Mariusz Pudzianowski (13-7, 8 KO) – Serigne Ousmane Dia (2-0, 2 KO)
Antun Racic (25-8-1) – Sebastian Przybysz (7-2, 4 KO)
Damian Janikowski (5-3, 3 KO) – Jason Radcliffe (16-7, 10 KO)
Michał Włodarek (8-2, 4 KO) – Darko Stosic (13-4, 8 KO)
Krystian Kaszubowski (9-1, 2 KO) – Michał Pietrzak (9-4, 3 KO)
Łukasz Rajewski (10-6, 5 KO) – Mateusz Legierski (7-0, 4 KO)
Sebastian Rajewski (9-6, 4 KO) – Savo Lazić (10-5, 5 KO)

KSW 59. Gdzie obejrzeć?

Transmisje z gali KSW 59 można obejrzeć tylko i wyłącznie w systemie PPV. Cena pakietu jest równa 40 zł. i można ją zakupić m.in. przez stronę federacji.

 

Dominik Bożek Dominik Bożek

Tekściarz na zlecenie. Bez zlecenia zresztą też. Fan piłki nożnej i bukmacherki oraz sympatyk tenisa i sportów walki. Twitter: @DominikBozek

INNE NEWSY
Wenezuela/

Brazylia - Wenezuela: inauguracja Copa America 2021

Już w niedzielę o 23:00 rozpocznie się Copa America 2021 Brazylia w meczu otwarcia zmierzy się z Wenezuelą Gospodarze są faworytami całego turnieju Copa America 2021: Brazylia - Wenezuela...
czytaj wiecej
Reprezentacje/Typowanie/Typy EURO 2020/

Euro 2020: Macedonia postawi się Austrii?

Trzeci dzień Euro 2020 i mecz Austrii z Macedonią Północną, który może być zdecydowanie ciekawszy niż nam się wydaje Z tej okazji przygotowałem zapowiedź i typy na to spotkanie  Euro...
czytaj wiecej