Pobierz aplikację betfan na telefon
Duże problemy Hiszpanów przed Euro

Już 14 czerwca reprezentacja Hiszpanii rozegra swój pierwszy mecz na Euro 2020. Niepokojące wieści napływają z obozu naszego grupowego rywala. Sergio Busquets i Diego Llorente są zakażeni koronawirusem.  

Sergio Busquets w izolacji

Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jest to ogromny problem dla reprezentacji Hiszpanii, ponieważ występ kapitana w rozpoczynającym się już w piątek Euro 2020 stoi pod znakiem zapytania. Wiemy na pewno, że Hiszpan nie wystąpi w meczu przeciwko Szwecji, który odbędzie się 14 czerwca. Busquets został odesłany do domu w Barcelonie i tam będzie przebywał przez 10 dni i jeżeli test wykaże wynik negatywny to kapitan powróci na mecz z Polską. Jest na to spora szansa, ponieważ zawodnik Barcelony nie odczuwa objawów choroby.

Cała reprezentacja Hiszpanii została poddana dodatkowemu testowi na COVID-19. Okazało się, że testy przeprowadzone w poniedziałek wśród 23 piłkarzy i sztabu trenerskiego dały jeden wynik pozytywny. Kolejny zakażony piłkarzem okazał się Diego Llorente, który podobnie jak Busquets znalazł się w izolacji. Selekcjoner Luis Enrique ma spory ból głowy, bowiem nie może prowadzić grupowych treningów, a kolejne jednostki zawodnicy wykonują samodzielnie, kontaktując się online ze swoimi szkoleniowcami.

Kadra Hiszpanii: Powołanie dodatkowych piłkarzy

W takim wypadku Luis Enrique zdecydował się powołać dodatkowych piłkarzy na zgrupowanie kadry. 5 nowych zawodników zasiliło szeregi „La Furia Roja”:

  • Rodrigo Moreno (Leeds United) ’
  • Pablo Fornals (West Ham United)
  • Carlos Soler (Valencia)
  • Brais Mendez (Celta Vigo)
  • Raul Albiol (Villarreal)

Z tego co wiadomo to nowa grupa kadrowiczów reprezentacji Hiszpanii nie będzie mieszkać z resztą zespołu i będzie utrzymywana w „równoległej bańce”.

Z Litwą zagra Hiszpania U21

We wtorek o 20:45 reprezentacja Hiszpanii miała zagrać towarzyski mecz z Litwą przed Euro 2020. Zamiast drużyny seniorskiej w spotkaniu wystąpiła drużyna do lat 21, która w ubiegłym tygodniu dotarła do półfinału Mistrzostw Europy U21. Mimo to młodzi piłkarze La Furia Roja ograli Litwinów 4:0.

Hiszpania będzie grupowym rywalem Polaków na Euro 2020. Starcie pomiędzy Biało-Czerwonymi a „La Furia Roja” odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godzinie 21:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!