Pobierz aplikację betfan na telefon
Koronawirus po raz kolejny atakuje naszą kadre

Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski uzyskali pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa. Informację podał na swoim Twitterze rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej – Jakub Kwiatkowski, który również zakaził się SARS-CoV-2.

Krychowiak i Piątkowski z koronawirusem

Jak podał we wtorkowy poranek rzecznik PZPNu – Jakub Kwiatkowski, Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski otrzymali pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa. Jest to kolejne bardzo poważne osłabienie przed środowym spotkaniem z Anglią, ponieważ obaj zawodnicy byli mocnymi kandydatami do wyjściowej jedenastki. Ze względu na fakt, że pomocnik Lokomotiwu Moskwa jest ozdrowieńcem, to PZPN podjął rozmowy z UEFA, aby mógł wystąpić w arcyważnym meczu.

Grzegorz Krychowiak jest bardzo ważnym członkiem kadry. W meczu z Węgrami często brał na siebie grę i był aktywny na boisku, zdołał nawet zanotować asystę przy bramce Krzysztofa Piątka. Rywalizacja z Andorą wyszła mu nieco gorzej, ale i tak jego obecność w wyjściowej jedenastce z Anglią była niemalże pewna. Brak Kamila Piątkowskiego również jest wielką stratą. Obrońca Rakowa zaliczył dobry debiut w rywalizacji z Andorczykami.

Poważne braki kadrowe

Oprócz Kamila Piątkowskiego i Grzegorza Krychowiaka w meczu z Anglią zabraknie Roberta Lewandowskiego, Mateusza Klicha i Łukasza Skorupskiego. Gwiazda Bayernu Monachium doznała kontuzji w meczu z Andorą, o czym informowaliśmy w poniedziałek. Pozostała dwójka otrzymała pozytywne testy na obecność koronawirusa, co również wykluczyło ich z eliminacyjnych spotkań do Mistrzostw Świata w Katarze.

Starcie Anglii z Polską odbędzie się w środę na Wembley, a spotkanie zaplanowano na 20:45.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!