Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Korona zamyka trudny etap? Rezygnacja prezesa klubu

dodano: 31 Października 2020, autor: Agnieszka Sermak

Korona Kielce ma za sobą nieudany okres. W ubiegłym sezonie po fatalnych występach pożegnali się z Ekstraklasą, a obecnie mają niewielkie szanse na awans. Pojawiło się jednak światełko nadziei dla kibiców kieleckiego klubu – rezygnację ze stanowiska złożył prezes klubu, Krzysztof Zając.

ZAJĄC BYŁ ŹRÓDŁEM PROBLEMÓW?

Fani „Złocisto-Krwistych” od dawna mieli duże obiekcje względem pracy wykonywanej przez Krzysztofa Zająca. Społeczność zainteresowana klubem obwinia go o złe decyzje, które doprowadziły do kiepskiej sytuacji drużyny. Zauważalne były duże problemy finansowe i organizacyjne, z którymi nie radził sobie zarząd klubu. Sam prezes nie miał sobie jednak nic do zarzucenia. „Korona miała stratę 4,6 miliona, a Bayern 100” – kuriozalnie argumentował swoje poczynania. Wczoraj Zając złożył rezygnację z piastowanej funkcji, jak również członkostwa w zarządzie. Wydarzenie to poprzedziło przejęcie całości akcji Korony przez gminę Kielce.

KORONA WRÓCI NA DOBRE TORY?

Kibice domagali się rezygnacji Zająca od dłuższego czasu. Sam prezes deklarował, że złoży dymisję już po spadku kieleckiej drużyny z Ekstraklasy, co jednak finalnie się nie stało. Korona może skorzystać na rezygnacji byłego piłkarza ze stanowiska – być może dla zespołu okaże się to pozytywnym bodźcem do powrotu do elity piłkarskiej. Propozycję objęcia fotelu prezesa otrzymał Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce, o czym poinformował Sławomir Gierada na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta. Może to zwiastować nowy-stary etap dla kielczan. „Zyskaliśmy szansę na uporządkowanie sytuacji w zespole” – mówi prezydent miasta, Bogdan Wenta.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Sporty Motorowe/

GP Hiszpanii - zapowiedź + typy 09.05

Już w niedzielę odbędzie się Grand Prix Hiszpanii Będzie to już czwarty wyścig w tym sezonie Kwalifikacje wygrał Lewis Hamilton, ale nieznacznie za nim uplasował się Max Verstappen Czy...
Warta Poznań/

2 mecze Ekstraklasy w niedzielę 09.05 - zapowiedź + typy

Do końca rozgrywek na ekstraklasowych boiskach pozostały już tylko 2 kolejki Znamy już TOP 3, natomiast nie wiemy jeszcze, kto spadnie i kto jako czwarty zagra w europejskich pucharach w...