Urugwaj deklasuje Kolumbię. Zaskakujące rozstrzygnięcie

Urugwaj pewnie pokonał Kolumbię w meczu 3. kolejki eliminacji do mistrzostw świata strefy CONMEBOL. Gole strzelali Edinson Cavani, Luis Suarez i Darwin Nunez.

GOSPODARZE BEZ SZANS

Choć spodziewano się wyrównanego spotkania, już od pierwszej minuty wszystko układało się na korzyść Urugwajczyków. Szybko wyszli oni na prowadzenie, a strzelcem gola był nowy napastnik Manchesteru United, Edinson Cavani. Po kiepskim zachowaniu kolumbijskiej defensywy pokonał on Davida Ospinę. Później jeden z Urugwajczyków omal nie trafił do własnej siatki przy wybiciu, jednak piłka tylko otarła się o słupek. Do przerwy zawodnicy gości schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie potwierdzili oni tylko swoją dominację i nie dali szans na punkty reprezentantom Kolumbii. W 53. minucie Luis Suarez skutecznie strzelał z rzutu karnego podyktowanego po faulu Jeisona Murillo i zapewnił drużynie podwyższenie wyniku. Gospodarze mieli szansę na gola kontaktowego, lecz Luis Murriel z rzutu wolnego pomylił się nieznacznie i piłka powędrowała nad poprzeczką. „Katem” Kolumbijczyków był Darwin Nunez, który doskonałym uderzeniem ustalił rezultat spotkania. Urugwaj nie dał szans rywalom.

URUGWAJ KROK BLIŻEJ AWANSU

Po wysokim zwycięstwie 3:0 nad Kolumbią, Urugwaj dopisuje sobie komplet punktów i awansuje na czwarte miejsce w grupie. Kolumbijczycy z kolei zajmują obecnie szóste miejsce, które nie daje awansu do mundialu. Fotel lidera należy do Argentyny, lecz może przejąć go Brazylia, która jezcze nie rozegrała swojego trzeciego meczu.