menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Urugwaj deklasuje Kolumbię. Zaskakujące rozstrzygnięcie

dodano: 14 Listopada 2020, autor: Agnieszka Sermak

Urugwaj pewnie pokonał Kolumbię w meczu 3. kolejki eliminacji do mistrzostw świata strefy CONMEBOL. Gole strzelali Edinson Cavani, Luis Suarez i Darwin Nunez.

GOSPODARZE BEZ SZANS

Choć spodziewano się wyrównanego spotkania, już od pierwszej minuty wszystko układało się na korzyść Urugwajczyków. Szybko wyszli oni na prowadzenie, a strzelcem gola był nowy napastnik Manchesteru United, Edinson Cavani. Po kiepskim zachowaniu kolumbijskiej defensywy pokonał on Davida Ospinę. Później jeden z Urugwajczyków omal nie trafił do własnej siatki przy wybiciu, jednak piłka tylko otarła się o słupek. Do przerwy zawodnicy gości schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie potwierdzili oni tylko swoją dominację i nie dali szans na punkty reprezentantom Kolumbii. W 53. minucie Luis Suarez skutecznie strzelał z rzutu karnego podyktowanego po faulu Jeisona Murillo i zapewnił drużynie podwyższenie wyniku. Gospodarze mieli szansę na gola kontaktowego, lecz Luis Murriel z rzutu wolnego pomylił się nieznacznie i piłka powędrowała nad poprzeczką. “Katem” Kolumbijczyków był Darwin Nunez, który doskonałym uderzeniem ustalił rezultat spotkania. Urugwaj nie dał szans rywalom.

URUGWAJ KROK BLIŻEJ AWANSU

Po wysokim zwycięstwie 3:0 nad Kolumbią, Urugwaj dopisuje sobie komplet punktów i awansuje na czwarte miejsce w grupie. Kolumbijczycy z kolei zajmują obecnie szóste miejsce, które nie daje awansu do mundialu. Fotel lidera należy do Argentyny, lecz może przejąć go Brazylia, która jezcze nie rozegrała swojego trzeciego meczu.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Wenezuela/

Brazylia - Wenezuela: inauguracja Copa America 2021

Już w niedzielę o 23:00 rozpocznie się Copa America 2021 Brazylia w meczu otwarcia zmierzy się z Wenezuelą Gospodarze są faworytami całego turnieju Copa America 2021: Brazylia - Wenezuela...
czytaj wiecej
Reprezentacje/Typowanie/Typy EURO 2020/

Euro 2020: Macedonia postawi się Austrii?

Trzeci dzień Euro 2020 i mecz Austrii z Macedonią Północną, który może być zdecydowanie ciekawszy niż nam się wydaje Z tej okazji przygotowałem zapowiedź i typy na to spotkanie  Euro...