Kluivert w Bundeslidze. Przywrócić miano talentu

Redakcja

06 października 2020

Justin Kluivert

Justin Kluivert, wychowanek i duży talent Ajaxu Amsterdam, zanotował nieudaną przygodę w Romie. Teraz spróbuje swoich sił w Bundeslidze – po jego usługi zgłosił się RB Lipsk.

NIC STRACONEGO

Holenderski zawodnik trafił do stolicy Włoch dwa lata temu, a Roma zapłaciła za niego łącznie prawo 20 milionów euro. Była to spora kwota jak na 19-latka, jednak zapowiadał się on naprawdę dobrze. Niestety w Serie A nie pokazał się z najlepszej strony, jednak to jego pierwszych klub z ligi należącej do TOP5. Rozegrał on 68 spotkań, odnotowując 9 trafień oraz 10 asyst. Być może Kluivert znalazł się pod presją, która go przerosła. Wciąż jednak jest jeszcze bardzo perspektywicznym i młodym graczem, który ma przed sobą czas na rozwój.

KLUIVERT W KOŃCU W LIPSKU

Za czasów gry w Ajaxie po Kluiverta zgłaszał się RB Lipsk, a piłkarz stawił się nawet w ośrodku treningowym klubu. Ostatecznie jednak rywalizację o Holendra wygrał zespół z Rzymu. Teraz skrzydłowy wraca do Niemiec, jednak zostanie tam na dłużej. Przeniesie się on do Lipska na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z opcją wykupu. Być może Kluivert odbuduje swoją renomę i wróci do niego łatka talentu sprzed dwóch lat. Eksperci piłkarscy uważają transfer byłego zawodnika Ajaxu do Bundesligi za dobre posunięcie niemieckiego klubu. Mogą mieć oni z niego jeszcze wiele pożytku.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy