Pobierz aplikację betfan na telefon
Kimi Raikkonen zakończy karierę?

Kimi Raikkonen podczas wyścigu na torze Silverstone ogłosić, że chce ostatecznie rozstać się z Formułą 1 po sezonie 2020. Plotkuje się o tym od jakiegoś czasu. Czy to byłaby szansa dla Roberta Kubicy?

KIMI RAIKKONEN JEST NAJSTARSZY

Fin wkrótce skończy 41 lat i jest najstarszym kierowcą w stawce. Notuje coraz słabsze wyniki i nie wiadomo, czy będzie chciał pozostać w grze. Nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, a ostatnio po raz pierwszy w karierze ustawił się na ostatnim polu startowym. Mówi się, że kierowca ma oficjalnie poinformować o zakończeniu kariery podczas Grand Prix w Wielkiej Brytanii.

W zespole Alfa Romeo, gdzie występuje Kimi Raikkonen, rolę kierowcy testowego pełni Robert Kubica. Jeśli plotki się potwierdzą, Polak może skorzystać na odejściu Fina i wstąpić w jego miejsce, a przez to liczyć na regularne starty w przyszłym sezonie.

KUBICA ALBO PEREZ

Oprócz scenariusza, w którym pierwsze skrzypce zagrałby Kubica, istnieje także inne rozwiązanie – Alfa Romeo wykazuje bowiem zainteresowanie Sergio Perezem, który prawdopodobnie zostanie zastąpiony przez Sebastiana Vettela w zespole Racing Point. Niewykluczone jednak, że w razie niedogadania się, to Kubica wróci do stawki.

Tak czy inaczej przez Kubicą otwiera się szansa na powrót do normalnego ścigania w F1. Mamy nadzieję, że prędzej czy później ponownie uda mu się wrócić.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!