Kiedy, gdzie i o której obejrzeć finał Ligi Europy?

Wojciech Sikora

13 maja 2024

Kiedy, gdzie i o której obejrzeć finał Ligi Europy? Atalanta - Bayer Leverkusen

Wchodzimy w decydującą fazę sezonu, gdzie wiele lig powoli kończy swoje rozgrywki. Tym samym czekają nas finały lig europejskich, czyli Ligi Mistrzów, Ligi Konferencji Europy oraz Ligi Europy. W tej ostatniej zmierzy się Atalanta z Bayerem Leverkusen. Zapowiada się więc znakomite widowisko, w którym nie zabraknie emocji do samego końca. Kiedy i gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? O której początek widowiska? Sprawdź informacje dotyczące finału Ligi Europy sezonu 2023/2024. 

Finał Ligi Europy – Kiedy i o której początek meczu?

Sam finał odbędzie się 22 maja (środa), a pierwszy gwizdek usłyszymy o 21:00 czasu polskiego.

Finał Ligi Europy – Gdzie odbędzie się finałowe starcie?

Ostatni mecz Ligi Europy, edycji 2023/2024, zostanie rozegrany na stadionie w Dublinie (Irlandia). Stadion nosi nazwę Aviva Stadium i może pomieścić 51 700 kibiców, co zapewni znakomitą atmosferę tego piłkarskiego święta.

Poniżej miejsca ostatnich pięciu finałów Ligi Europy:

2019 – Azerbejdżan (Baku)

2020 – Niemcy (Kolonia)

2021 – Polska (Gdańsk)

2022 – Hiszpania (Sewilla)

2023 – Węgry (Budapeszt)

Finał Ligi Europy – Transmisja, gdzie oglądać?

Tak jak i całą tegoroczną edycję Ligi Europy, tak i sam finał będzie transmitowany, wraz z polskim komentarzem, przez stream online na stronie Viaplay. By obejrzeć mecz, należy wykupić subskrypcję.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy