Kiedy, gdzie i o której obejrzeć finał Ligi Konferencji?

Wojciech Sikora

13 maja 2024

Kiedy, gdzie i o której obejrzeć finał Ligi Konferencji? Olympiakos - Fiorentina

Poza finałami Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, czeka nas oczywiście jeszcze finał Ligi Konferencji Europy. Bohaterami tego widowiska będzie Fiorentina, która niespodziewanie zmierzy się z Olympiakos Pireus. Zapowiada się bardzo zacięty i twardy mecz, gdzie o sukcesie zadecydują detale. Kiedy i gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? O której początek widowiska? Sprawdź informacje dotyczące finału Ligi Konferencji Europy sezonu 2023/2024. 

Finał Ligi Konferencji Europy – Kiedy i o której początek meczu?

Finałowe starcie o tytuł Ligi Konferencji Europy, w sezonie 2023/2024, zostanie rozegrany już 29 maja (środa). Początek rywalizacji planowany jest na godzinę 21:00.

Finał Ligi Konferencji Europy – Gdzie odbędzie się finałowe starcie?

Choć w teorii finał odbywa się na neutralnym ternie, to jednak poniekąd gospodarzem, nie tylko umownym, będzie tutaj Olympiakos. Finał zostanie bowiem rozegrany na stadionie w OPAP Arena w Atenach. Sam obiekt może pomieścić łącznie 32 500 kibiców.

Dotychczas sam puchar LKE miał zaledwie dwa finały, które odbyły się kolejno w Tiranie (Albania)  w roku 2022 i Pradze (Czechy) – 2023. Wiadomo też już gdzie odbędzie się finał w przyszłym roku i będzie on miał miejsce we Wrocławiu.

Finał Ligi Konferencji Europy – Transmisja, gdzie oglądać?

Tak jak i całą tegoroczną edycję Ligi Konferencji Europy, tak i sam finał będzie transmitowany, wraz z polskim komentarzem, przez stream online na stronie Viaplay. By obejrzeć mecz, należy wykupić subskrypcję.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy