Kiedy ceremonia otwarcia IO Tokio 2020?

Kamil Błaszczyk

12 lipca 2021

Tokio 2020: Ceremonia otwarcia i zamknięcia

Opóźnione o rok igrzyska olimpijskie Tokio 2020 wystartują już 23 lipca. Sprawdź kiedy odbędą się wyczekiwane przez wszystkich ceremonia otwarcia i zamknięcia tej imprezy.

Tokio 2020: Ceremonia otwarcia imprezy

Wszyscy najlepsi sportowcy z całego świata w lipcu i sierpniu 2021 roku będą rywalizować na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Zanim jednak przystąpią do rywalizacji w wielu konkurencjach wezmą udział w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich, która odbędzie się w piątek 23 lipca o godzinie 13:00 czasu polskiego. Ceremonie otwarcia to zazwyczaj kilkugodzinne show i kolejni organizatorzy imprez prześcigają się w autorskich pomysłach, jak ma wyglądać taka uroczysta ceremonia. W tym roku jednak ze względu na pandemię i obostrzenia wydarzenie może być dość okrojone tak, jak w przypadku Euro 2020.

Przebieg ceremonii otwarcia jest zazwyczaj podobny. Wszyscy sportowcy reprezentujący poszczególne państwa maszerują podczas defilady. Każdy kraj ma również jednego chorążego, który niesie flagę swojego państwa. Pierwsi na defiladę wychodzą zawsze zawodnicy z Grecji, ostatni wychodzą reprezentanci kraju – gospodarza igrzysk. Pozostałe państwa wychodzą na arenę według alfabetu.

Punktem kulminacyjnym ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich jest zapalenie znicza olimpijskiego. Do końca nie wiadomo, kto zapali słynny znicz. Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio jest zaplanowana na 23 lipca na godzinę 20:00 czasu miejscowego, czyli godzinę 13:00 w Polsce.

SPRAWDŹ ILE KOSZTOWAŁO PRZEŁOŻENIE IGRZYSK OLIMPIJSKICH

Tokio 2020: Ceremonia zamknięcia imprezy

Ceremonie otwarcia oraz zamknięcia igrzysk odbędzie się na Nowym Japońskim Stadionie Narodowym na którym będą rywalizować lekkoatleci. Ceremonia zamknięcia imprezy w Tokio jest zaplanowana na niedzielę 8 sierpnia.

SPRAWDŹ KALENDARZ IMPREZY W TOKIO 

OBSTAW ILE ZŁOTYCH MEDALI ZDOBĘDĄ POLACY

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy