Katarzyna Kawa w ćwierćfinale w Gdyni

Katarzyna Kawa ograła Irinę Begu i w piątek zagra o półfinał turnieju WTA 250 w Gdyni z Kateryną Kozłową.

Katarzyna Kawa – Irina Begu 6:2, 6:4

Turniej w Gdyni jest z pewnością najlepszy w tym roku w wykonaniu Kasi Kawy. Polka awansowała do ćwierćfinału, ogrywając w dwóch setach rozstawioną z numerem 3 Irinę Begu. Wszystko wskazywało na to, że pierwszy set, jak i całe spotkanie będą bardzo wyrównane. Tak jednak nie było. W pierwszej partii Polka wygrała cztery gemy od stanu 2:2 i gładko wygrała seta. W drugiej partii Kawa przegrywała już 1:3, jednak ostatecznie udało jej się wygrać 6:4. Polka grała przez cały mecz bardzo solidnie i nie popełniała zbyt wiele niewymuszonych błędów.

Po meczu Katarzyna Kawa udzieliła wywiadu na korcie: „Moja pewność siebie rośnie z każdym wygranym meczem. Gram coraz lepiej i zarówno moje ciało, jak i głowa to wytrzymują. Cieszę się, że idę do przodu. Czuję energię od polskich kibiców. Mimo iż ciężko narysować drogę tej energii, ona mnie niesie i w żadnym momencie nie pozwala mi się poddać. Jeśli publiczność we mnie wierzy, to ja sama jeszcze bardziej w siebie wierzę. Dawno nie grałam przed polską publicznością, jest to wspaniałe uczucie i dużo dla mnie znaczy. Mam wsparcie kibiców, mojej rodziny, trenera, nawet moja babcia przyjechała do Gdyni aż z Krynicy Zdroju. Cieszę się, że mogą tu być i ze mną to przeżywać” – powiedziała Polka po wygranym meczu z Begu.

Katarzyna Kawa – Kateryna Kozłowa (23.07, 15:30) – walka o półfinał

Polka ponownie nie będzie faworytką w starciu z Kateryną Kozłową. Ukrainka w 2. rundzie pokonała w trzech setach Białorusinkę Aliaksandrę Sasnowicz 2:6, 6:4, 6:3. My jednak mamy nadzieję, że Kasia Kawa powoli odzyskuje formę i zaczyna wchodzić na odpowiednie obroty. Polka notuje bardzo dobre wyniki w turniejach rozgrywanych w miesiącach wakacyjnych – tak było przed dwoma laty, kiedy to właśnie Kawa dotarła do finału w turnieju WTA w Jurmali. W mojej opinii Polkę stać w dzisiejszym spotkaniu na dobrą grę i pokazanie swoich atutów, a być może i przy odrobinie szczęścia nawet na awans do półfinału turnieju rozgrywanego w Gdyni.

OBSTAW MECZ KAWA – KOZŁOWA W BETFAN

W tym roku pula nagród w turnieju WTA w Gdyni wyniesie 235 238 dolarów. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.