Karen Chaczanow – Stefanos Tsitsipas: typy, kursy, zapowiedź | 27.01 Australian Open
Karen Chaczanow drugi raz z rzędu spróbuje swoich sił w walce o finał. W US Open powstrzymał go Casper Ruud. Tym razem po drugiej stronie siatki stanie Stefanos Tsitsipas, który w ubiegłym roku walcząc o półfinał musiał uznać wyższość Daniła Miedwiediewa. Który z panów zadebiutuje w finale Australian Open 2023? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Karen Chaczanow – Stefanos Tsitsipas.

Karen Chaczanow – Stefanos Tsitsipas: Zapowiedź

Karen pierwszą rundę przeszedł zaledwię w 2:05, ale już drugie starcie z reprezentantem gospodarzy przyniosło pierwsze problemy. Po dwóch setach był stan 1:1, a w trzecim Kubler serwował świetnie, aż do 9 gema. Ostatecznie wygrana 3:1 dała Rosjaninowi awans. Trzecia runda z nieobliczalnym Tiafoe, odbyła się na tym samym dystansie, choć najważniejszym aspektem był oddany tiebreak czwartego seta przez Amerykanina z 1:6 na 11:9. Mecz z Nishioką, którego w dwóch pierwszych setach rozbił do zera, nie miał większej historii. Każdy spodziewał się raczej fajerwerków w spotkaniu z Kordą, jednak ten przy stanie 2:0 dla Chaczanowa, musiał kreczować z powodu kontuzji.
Teraz zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem, który swó kryzys miał dopiero w Jannikiem Sinnerem, gdzie od wyniku 2:0 stracił dwa kolejne i zmuszony był grać piąty decydujący set. W nim sporo nerwowych gemów, ale ostatecznie na serwisie okazał się lepszy i wygrał po nieco ponad 4 godzinach. Z samym Chaczanowem mierzyli się już sześciokrotnie, choć przegrał tylko jedno spotkanie i to w 2019, jednakże był to tylko mecz pokazowy.

Karen Chaczanow - Stefanos Tsitsipas: Typ

1.75

TSITSIPAS WYGRA

Z HANDICAPEM SETOWYM -1,5

Z pewnością jest to o wiele bardziej wyrównane starcie niż drugi półfinał, choć Grek jest dość wyraźnym faworytem. Na pewno w dużej mierze bierze się to z większej pewności serwisowej Tsitsipasa, mimo że Chaczanow ma równie dobre warunki, by zdobywać po nim wiele punktów. Mimo to, częste problemy serwisowe Rosjanina sprawia, że gemy się przedłużają, a ten traci sporo sił i zaczyna się denerwować. Stefanos nie powinien oddać w tym meczu rywalowi więcej niż jeden set, dlatego stawiam wygraną Greka z handicapem -1,5 seta.

Karen Chaczanow - Stefanos Tsitsipas: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz półfinałowy z udziałem Karena Chacznowa, który zagra z Stefanosem Tsitsipasem odbędzie się 26 stycznia o godzinie 04:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport 1, lub w serwisie Eurosport Player. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.