Karbownik jednak we Włoszech? Trwają negocjacje

Redakcja

04 października 2020

Parma Karbownik

Michał Karbownik od dłuższego czasu łączony był z przenosinami na Półwysep Apeniński. Okazuje się, że może tam trafić jeszcze w trwającym okienku – o Polaka zabiega Parma.

WYPRZEDAŻ W LEGII?

Można odnieść wrażenie, że blamaż w meczu z Qarabagiem i utracenie szans na grę w europejskich pucharach zaowocuje wyprzedażą w drużynie „Wojskowych”. Najprawdopodobniej w klubie zakładano, że udział w fazie grupowej może podwyższyć cenę za młodego zawodnika i Karbownik przeniesie się do innego zespołu dopiero w zimie. Zaistniała sytuacja może jednak spowodować, że 19-latek odejdzie jeszcze w tym okienku transferowym. Pierwotnie usługami Karbownika zainteresowane było Napoli, jednak negocjacje się przedłużały i nie ustalono żadnych konkretów. Teraz o zawodnika zabiega Parma FC, choć jeszcze niedawno dyrektor sportowy klubu dementował informacje. Dziennikarze popularnej włoskiej „La Gazzetta dello Sport” twierdzą jednak, że transfer jest bardzo blisko.

KARBOWNIK NA WYPOŻYCZENIE

Jeśli piłkarz odejdzie do włoskiego klubu, nie będzie to od razu definitywny transfer, lecz prawdopodobnie roczne wypożyczenie z opcją wykupu. Mówi się o kwocie 6 milionów euro.

Parma rozpoczęła sezon 2020/2021 w kiepskim stylu, zaliczając dwie porażki – 0:2 z Napoli oraz 1:4 w derbach z Bologną. Obecnie zamyka tabelę Serie A. Dziś o godzinie 15:00 podejmą u siebie Veronę, która po dwóch kolejkach na swoim koncie ma komplet punktów.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy