Kamil Jóźwiak jest już jedną nogą w nowym klubie. Skrzydłowy Lecha Poznań lada dzień powinien podpisać kontrakt z Derby County. Dołączy tam do Krystiana Bielika.

KAMIL JÓŹWIAK WYBRAŁ CHAMPIONSHIP

Ofert za 22-latka było sporo. MLS, Turcja, Włochy, Wielka Brytania. Stanęło na Championship i Derby County. Reprezentant Polski ma trafić do tego klubu za 4 mln euro. Wydaje się, że Lech mógł efektywniej się potargować o tego zawodnika, ale i tak jest to naprawdę przyzwoita kwota.

Cel Derby na ten sezon? Z pewnością walka o Premier League. W sezonie 2018/19 zajęli szóste miejsce i znaleźli się w play-offach, jednak finalnie nie dostali się do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. W ostatniej kampanii spisali się poniżej oczekiwań i uplasowali się na dziesiątej lokacie. Teraz ma być znacznie lepiej. Pomóc mają w tym Wayne Rooney, Krystian Bielik – obecnie kontuzjowany – oraz właśnie Kamil Jóźwiak.

POMOŻE LECHOWI W LIDZE EUROPY?

Możliwe jednak, że przed transferem do Derby Jóźwiak pomoże Lechowi w II rundzie eliminacji Ligi Europy. „Kolejorz” zmierzy się na wyjeździe z Hammarby IF. W BETFAN możecie typować, jak potoczą się losy tego spotkania. Analitycy legalnego polskiego bukmachera spodziewają się wyrównanego starcia i sądzą, że wicemistrz Polski ma 48% szans na awans do kolejnej rundy.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!