KAA Gent- rywal Rakowa o Ligę Konferencji

Przeciwnikiem wicemistrza Polski w LKE będzie belgijskie KAA Gent. Raków Częstochowa po wyrównanym dwumeczu z Rubinem Kazań niespodziewanie awansował po dogrywce w Rosji z Rubinem Kazań. Co wiemy o jego następnym rywalu?

KAA Gent- wygrany baraży

Sezon 2020/2021 w Belgii KAA Gent zakończyło na siódmym miejscu. Umożliwiło to im zabranie udziału w barażach wraz z trzema innymi drużynami (miejsca 5-8) o udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W barażach każdej drużynie odjęto połowę punktów z sezonu zasadniczego i każdy z każdym rozegrał 2 mecze. Najlepszym zespołem w tej fazie okazał się właśnie KAA Gent.

KAA Gent w 3. rundzie eliminacji rywalizował z łotewskim RFS. Wydawałoby się, że w dwumeczu z klubem półzawodowym klub z takiej ligi, jak belgijska bez problemu sobie poradzi. Rzeczywistość okazała się z goła inna. W pierwszym meczu RFS wygrywał nawet 2:0 i to na terytorium w Belgii. Ostatecznie zawodniczy Gent zremisowali tamto spotkanie a w Łotwie wygrali 1:0. Mimo ogromnej przewagi w obu spotkaniach Gent było blisko odpadnięcia, a to nam tylko pokazuje, że jest to klub do ogrania.

Polscy kibice mogą pamiętać tę drużynę z dwumeczu rozegranym w 2018 roku. Wtedy przeciwko belgijskiemu klubowi opór postawiła Jagiellonia Białystok w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Niestety pasiaści przegrali w obu spotkaniach.

KAA Gent- SKŁAD

Na portalu transfermarkt.pl wartość składu drużyny z Belgii wyceniona została na 52,88 miliona euro. Dla porównania Raków Częstochowa wyceniony został na 14,90 miliona euro, czyli ponad 3x mniej. Najdroższym zawodnikiem wartym 5,5 miliona euro jest defensywny pomocnik Elisha Owusu. Kapitanem Gent jest znany w Polsce Vadis Odjidja-Ofoe. W tym okienku transferowym z klubu za 17 milionów euro odszedł Roman Jaremczuk, za 7 milionów Niklas Dorsch oraz za 3,5 miliona Tim Kleindienst.

Raków Częstochowa- KAA Gent. Kiedy dwumecz?

Pierwszy mecz rozpocznie się 19 sierpnia o 18:00 w Bielsku-Białej, gdzie Raków rozgrywa swoje europejskie spotkania. Rewanż odbędzie się tydzień później 26 sierpnia na Ghelamco Arena w Gent o godzinie 20:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!